Георгиев: Борисов няма да състави правителство

Трите дами от ГЕРБ уж са можели да вземат решение, но по негово мнение не са можели да маневрират

по статията работи: Цанка Донкова | 14.10.2014 | 08:48
Георгиев: Борисов няма да състави правителство
bTV

Преговорите с ГЕРБ бяха въпрос на политическа етика за БСП. Това заяви Захари Георгиев от БСП по повод консултациите, проведени между двете партии за съставяне на правителство.

Той обясни реда, по който са протекли разговорите – "усмихваме се и започваме по реда всеки да изразява своята теза". Социалистът обаче уточни, че трите дами от ГЕРБ уж са имали пълния мандат да вземат решение по поставените въпроси, но по негово мнение не са можели на практика да маневрират.

"Политическите им изисквания са по-скоро да отдалечат някои политически формации. Ясно си личеше лявата от дясната партия", посочи Георгиев в ефира на bTV.

По думите му ГЕРБ защитават интересите на капитала. БСП е дало предложение икономиката да се развие по пътя на индустриализацията, но от ГЕРБ са изключили този вариант.

По отношение на бъдещ кабинет с премиер Бойко Борисов, Георгиев коментира, че правителството, което ще се състави би трябвало да следва мнозинство с техните изисквания.

"Бих се обзаложил с вас, че Борисов няма да състави това правителство. Защото така е декларирал и не иска да покаже, че има задкулисие", посочи Георгиев и уточни, че от другите по-малки партии вече заявяват готовност за подкрепа.

"Но при едно гласуване не се знае как ще се постъпи. Не се знае и стабилитетът на отделните партийни групи и всеки един член как ще гласува", посочи Георгиев.

Според него ДПС са станали още по-категорични в позицията си, че ще подкрепят правителство без националистическите партии, а причината е, желанието им да са "важни".

Що се отнася до разлива Алгафари – Дъбов, Георгиев заяви, че няма информация по случая и отказа да го коментира. Той обаче обясни защо кадровите промени в БСП не са се случили преди изборите.

"Председателят Миков пое ръководството на партията непосредствено преди предизборната кампания и той прецени, че рокади няма да са полезни", заяви Георгиев.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

  • Сега Спортни новини
  • 21:00 БГ киновечер: Всичко за сина ми тв...
  • 22:00 Моят плейлист
  • 23:00 По света и у нас
  • 23:15 В света на музиката концерт на...
  • 00:30 Натисни F1 образователна поредица/п/
  • 01:00 Ново 10 + 2 /п/
  • 01:55 Съдебният изпълнител игрален филм...
  • Сега "Директен полет" - екшън, трилър...
  • 22:00 "Джон Уик" - екшън, трилър (САЩ,...
  • 00:20 "Специален отдел Q: Пациент 64" -...
  • 02:50 Вкусът на България" - кулинарно...
  • 03:20 "120 минути" - публицистично...
  • 05:20 "Лице в лице" - публицистично...
  • 06:00 "Тази сутрин" - сутрешен блок с...
  • 09:30 "Преди обед" - токшоу с водещи...
  • Сега "Около света за 80 дни" - с уч. на...
  • 22:20 "Наследството на Борн" - с уч. на...
  • 01:00 "Блиц" - с уч. на Джейсън Стейтъм,...
  • 02:40 "Любов по френски" - с уч. на Кори...
  • 04:30 "Кобра 11: Обади се!" - сериал,...
  • 05:20 "Пресечна точка" - публицистично...
  • 06:00 "Здравей, България" - сутрешен блок
  • 09:30 "На кафе" - предаване на NOVA
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.