Дупница с нов център

Борисов ще посети Дупница, където ще открие реконструираната централна част на града

по статията работи: Кремена Бедерева | 06.11.2012 | 07:11
Дупница с нов център
Община Дупница

Министър-председателят Бойко Борисов ще посети Дупница, където ще открие реконструираната централна част на града, съобщиха от правителствената пресслужба.

Проектът "Архитектурно и благоустройствено оформление на широк център на гр. Дупница" е на стойност 3 085 915,24 лв., от които 2 931 310,89 лв. са безвъзмездна финансова помощ по оперативната програма "Регионално развитие" и 154 604,35 лв. са съфинансиране от община Дупница.

Със средствата са извършени ремонт и реконструкция на централната градска част и широкия център на Дупница. Изграден е фонтан. Рехабилитирана е улична мрежа.

Обновени са детски площадки и е изградена една нова. Поставени са енергоспестяващо осветление и система за видеонаблюдение. Откриването на ремонтираната централна част ще се състои на площад "Свобода"/пред градския фонтан/ от 13.00 часа.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


13 нощен преследвач 06.11.2012 | 13:30
Много добре , уредиха се дупничани с нов център. Да им завиди човек
12 bezpristrastno mnenie 06.11.2012 | 11:14
С този център Дупница правят крачка напред
11 bella donna 06.11.2012 | 10:43
Като чуя за Дупница и единствено се сещам за сашка васева и последните ѝ изцепки.
10 Батко Реджеп 06.11.2012 | 09:58
Не виждам и не си спомням нещо по-положително, което да срещне одобрението на хората, да е правено в последните няколко десетилетия за този малък град в южна България.
9 Орнела Мути 06.11.2012 | 09:49
Никога не съм ходила в Дупница.Доста пари са вложени , така че трябва да е станало доста хубаво .
8 Баба Пъша 06.11.2012 | 09:49
Ето - това е нещо положително, което се прави за малко градче като Дупница! Аз съм на мнение, че подобни инфраструктурни инвестиции трябва да има все повече в България - да използваме докрай Европейските пари.
7 Старата Госпожа 06.11.2012 | 09:22
То май, че трябва за пореден път да благодарим на Оперативна програма "Регионално развитие", че се е погрижила за облика на поредене български град! Адмирации и за всички, които са помогнали.
6 kalinka kalinkova 06.11.2012 | 09:12
Лошо е, че на церемонията няма да пресъстват братя Галеви,но вярвам,че имат достоен заместник да резне лентата и да разчупи питата за здраве.
5 ivan georgiev 06.11.2012 | 09:02
Браво , Дупница е много малък , спокоен , тих град :)
4 Росен Костов 06.11.2012 | 08:33
Няма лошо, нека се реконструират центровете на градовете, имат огромна нужна, пък нека Борисов си реже лентичките като му е толкова важно това.
3 Soul Food 06.11.2012 | 07:43
Днес откривам официално градинката пред блока - Боко ще дойде ли да й среже лентата?!
2 forum arbiter 06.11.2012 | 07:42
Има много вярно в това, което казваш. Дори Живков не е ходил на толкова обществени откривания, колко Боко, който ясно копира комунистическия лидер. Прекалява, не се вършат сериозно неща, а някакви глупости!
1 Kremena kremi 06.11.2012 | 07:41
Ами това е чудесно, но нужно ли е премиера да ходи за откриването на всеки фонтан или площад в страната?? Някак си ми е МАЛКО в повече. Плюс това май има по-отговорна задача пред гражданите на Дупница и на България - да открие братя Галеви??

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.