Един бежанец "изяжда" 3 лева на ден

Към момента изхранването на чужденците в лагерите е поето от БЧК. Колко са получените дарения - "около два-три милиона евро"

по статията работи: Филипа Тодева | 20.02.2014 | 14:00

Между 3 и 5 лева струва прехраната на един бежанец на ден. Това обяви в Русе генералният директор на червенокръстката организация доц. Красимир Гигов, предаде БТА.

За седмица се пазаруват хранителни продукти за повече от 20 000 лева, с които се изхранват между 2500 и 3000 души. Изхранването на чужденците в лагерите се поема изцяло от БЧК. Гигов обясни, че от началото на бежанската вълна БЧК е получил "около два-три милиона евро". Средствата са дарени от различни организации и институции от Чехия, Словакия, Швейцария, Холандия и САЩ.

От думите на Гигов стана ясно, че от следващата седмица изхранването на бежанците трябва да се поеме от Министерството на отбраната и от Държавната агенция за бежанците. В момента БЧК възстановява ресурсите си в случай на нова бежанска вълна.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


8 melrose place 20.02.2014 | 19:40
Не е много хубаво да се пишат такива статии. Така само се създава излишно напрежение към бежанците, не се знае кой как ги приема.
7 viktor viktorov 20.02.2014 | 16:44
Всички крадат, щом имат такава възможност, нека не се заблуждаваме.
6 Emily Reed 20.02.2014 | 15:44
Супер, а какво всъщност поема държавата, която не спря да приказва колко скъпо ще ни излязат, не поема нищо. Ето и за това някои европейски страни се възпряха да ни дават, каквато и да е била помощ.
5 Охльо Бохльо 20.02.2014 | 15:36
Да им е вкусно, това не е изобщо много но е само за храна, сещайте се те на тях им се полагат разходи,които работещите хора сами решаваме дали можем да си позволим или не, като дрехи и т.н.
4 кученцето пиджи 20.02.2014 | 14:58
"Между 3 и 5 лева струва прехраната на един бежанец на ден" - Като се замислим, не е толкова много, но когат се съберат няколко хиляди бежанци, сумата със сигурност доста набъбва .
3 Svetlozara Halacheva 20.02.2014 | 14:42
:) ми колкото -толкова, ти кво мислиш,че ся министерстовто като почне да ги храни няма крадат ли?!
2 Viktor Ivanov 20.02.2014 | 14:38
Доста пари ни изяждат бежанците, но нямаме избор, нямаме право да не ги приемаме, длъжни сме да им осигурим подслон и прехрана.
1 zhoro nov 20.02.2014 | 14:03
А колко пари БЧК са откраднали, казва ли??

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.