Женят ли ни нелегално?

Около 60% от работещите в областта на сватбените услуги са в сивия сектор

по статията работи: Цанка Донкова | 13.03.2014 | 17:41

Около 60% от работещите в областта на сватбените услуги са в сивия сектор. Те не плащат данъци и не подлежат на никакъв контрол от страна на държавата и НАП. Това заявиха от Управителния съвет на Националното сдружение на сватбените услуги и агенти (НССУА).

По думите на председателя на организацията - Правдолюба Маринова, "копърките", както тя ги нарече, изяждали хляба на агенциите, които работят на светло. Тя се позова на данни на ГРАО в Плевен, според които в град Плевен през 2013 г. са подписани 338 граждански брака, а в областта - над 500. Изчисленията показвали, че над 2 млн. лв. "са се завъртели на този пазар".

Според Маринова половината от тези средства са останали в ресторантьорския бизнес, но не е ясно колко средства от другия един милион са декларирани. От НССУА настояват държавата и НАП да вземат мерки за регламентиране на услугите в бранша и мерки срещу "сивия сектор", който не декларира доходи, а в повечето случаи работел непрофесионално.

Според Маринова МФ и Постоянната комисия по финанси и бюджет при НС трябва да потърсят експертно мнение на представители от сектора, да приложат европейския опит и създадат нормативна регулация, която да принуди работещите нелегално да излязат на светло, допълва БТА.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


2 dancho danchev 13.03.2014 | 20:04
Всеки гледа да е в сивия сектор, не само работещите в сватбените услуги.
1 Лола Стефанова 13.03.2014 | 19:01
Супер, това показва отговорното отношение на тези хора към страната и към децата на тези, които обслужват. Но това не е само в този сектор според мен.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.