Започна разместването на администрацията

Разходите за местенето няма да са големи, обясни Дянков и намали заместниците на Стефанов

по статията работи: Ивелина Георгиева | 23.05.2012 | 13:33

На заседанието на Министерския съвет е било взето решението за местене на част от администрацията в други градове.

Като начало ще бъдат преместени дирекцията по туризма към Министерството на икономиката, енергетиката и туризма (в Пловдив), а Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури (ИАРА) отива в Бургас.

Разходите по преместването ще бъдат минимални, коментира по този повод финансовият министър Симеон Дянков след заседанието.

Той обясни, че правителството отдавна комуникира с общините и областните дирекции на двата града. От общините се дават предложения за сгради и се представят различни възможности експертите и персонала да бъдат настанени в общински жилища.

"По тази причина смятам че разходите ще са минимални", допълни Дянков.

Преместването на архивите ще струва няколко десетки хиляди лева, но нещо, което е дългосрочно си заслужава да бъде инвестирано в него, смята още финансовият министър.

Той коментира още, че е подписал промени в Устройствения правилник на НАП, които ще влязат в сила от 1 юни. С тях зам.-директорите на Агенцията от четирима ще станат двама. Това няма да стане чрез съкращения, а двамата ще бъдат назначени за директори на дирекции в НАП.

"Моето желание беше да има по-малко шефове и повече хора, които работят, инспектират и т.н.".

Дянков заяви, че също има двама заместници и смята, че за тези организации двама заместници са напълно достатъчни.

С промените в Устройствения план на НАП ще бъде намален броят на дирекциите – от 12 на 8, както и на отделите – от 28 на 14.

"Прави се обща промяна в централното управление, за да има повече инспектиращи, а не управляващи", заяви още Дянков.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


27 Панайот Траянов 23.05.2012 | 17:41
НОВИЯТ ПЕРФЕКТЕН ИНТЕРНЕТ ПОРТАЛ Е ВЕЧЕ ФАКТ. Предлага 50% от своите доходи. Трябва ви покана : Линк за регистрация: http://www.myperfectinternet.com/?refid=82856108 Покани приятелите си преди те да са го направили! WAZZUB е нова социална мрежа в търсачките като Google и Facebook, но с много повече съдържание: Това са 7 кутии.Поща, Търсачка, Новини, Социална мрежа, Видеопортал, Игри, Базар, Любими линкове. Всичко това е в една начална страница. Покани да се регистрират безплатно много хора, защото с един прост и-мейл, изпратен на всички ваши приятели, може да ви гарантира $ 1 на човек регистрирал се чрез Вас и $ 1 на човек регистрирал се чрез Вашите приятели . За 5 поколения е възможен един месечен доход за хиляди долари до живот! 1. Поколение 5 x $ 1.00 = $ 5,00 2. Поколение 25 x 1,00 $ = 25,00 $ 3. Поколение 125 x $ 1.00 = $ 125,00 4. Поколение 625 x $ 1.00 = $ 625,00 5. Поколение 3125 x $ 1.00 = $ 3,125.00 Всъщност WAZZUB (за разлика от други социални мрежи, които печелят милиарди долари, само защото ние компютърните потребители използваме техните услуги), предлага 50% от своите доходи на тези, които на този стартиращ етап , помогат за създаване на мрежа от потребители. WAZZUB е първият проект в световен мащаб, който дели печалбата си! Изглежда невероятно, но всичко е вярно! WAZZUB е създадена като експеримент през 2007 г., с над 3,5 милиона долара, вече инвестирани. Това е първата глобална общност, която ще плати на своите потребители , само заради избор си: www.perfectinter.net като тяхна първа страница (HOMEPAGE). Денят за плащане остава 15 юни 2012 на всички, които са се регистрирали и имат повече от 3 поканени човека. Също така и ще ви се трупат "Deal points". Тези "точки за сделка" ще бъдат разменяни срещу стоки, услуги, отстъпки и др. от базара на WAZZUB. "Точките за сделка" ще се трупат всеки месец въз основа на това колко хора сте поканили. Така че, може да натрупате точки за няколко месеца и да ги размените за нещо, което желаете. Линк за регистрация: http://www.myperfectinternet.com/?refid=82856108
26 Красимира Тачева 23.05.2012 | 16:30
Да се надяваме, че са го обмислили добре!
25 Красимира Тачева 23.05.2012 | 16:29
това е много добра идея си мисля аз!
24 lou reed 23.05.2012 | 16:00
не си почиват нито за секунда!
23 malko kretenche 23.05.2012 | 15:31
Напълно съм съгласна с Атанас. Хем искаме повече работни места и по-малка концентричност на работната ръка в София, хем когато се предлага такова предложение, ПАК не сме съгласни! Безработни и мизерни много многознайковци ще си останем!
22 malko kretenche 23.05.2012 | 15:29
Винаги ще има недоволни едва ли може да се угоди на 7 млн човека;)
21 malko kretenche 23.05.2012 | 15:25
не е задължително да се местят, могат да бъдат преназначавани на други позиции в София.
20 malko kretenche 23.05.2012 | 15:24
И според мен, но не трябва да се бърза.
19 malko kretenche 23.05.2012 | 15:23
Това по принцип трябва да е бавен и добре обмислен процес. Иначе аз лично го одобрявам
18 Маргарита Казанджиева 23.05.2012 | 15:21
Имаше нужда от тази промяна според мен!
17 Атанас Нешев 23.05.2012 | 14:34
ИАРА да отиде в Бургас си е логичен ход!
16 Александър Никифоров 23.05.2012 | 14:31
крайно време е да и ма някаква децентрализация
15 Atanas Hristov 23.05.2012 | 14:27
Едното не пречи на другото,хората могат да си работят и с електронното правителство и от други градове освен София,не мислиш ли?
14 Панайот Траянов
Този коментар е маркиран като неуместен.
13 мистерия финикова 23.05.2012 | 14:09
намирам за добър ход това
12 мистерия финикова 23.05.2012 | 14:09
какво да стане, не може все всичко да е в София
11 коремного мекотело 23.05.2012 | 13:51
а ти как мислиш? дали са съгласни?
10 Миро Т 23.05.2012 | 13:44
Ще излезе дори по-евтино.
9 Alexander Porsche 23.05.2012 | 13:43
Ще видим какво ще стане.
8 david copperfield 23.05.2012 | 13:43
Доста противоречив министър.
7 Миро Т 23.05.2012 | 13:43
Да видим какво ще стане.
6 Alexander Porsche 23.05.2012 | 13:43
Браво, така и трябва.
5 david copperfield 23.05.2012 | 13:43
Време беше.
4 inna ilarionova 23.05.2012 | 13:42
Дали всички служители са съгласни да се преместят и да преместят и семействата си?
3 Atanas Kosev 23.05.2012 | 13:37
Това е едно от най-добрите решения на Дянков, но и за него ще събере доста негативи. Винаги има недоволни.
2 митко щеката 23.05.2012 | 13:37
и тъй като "интернета е напреднал" няма да е зле да се работи по електронното правителство, а не да се мести администрация напред назад
1 tatqna ivancheva 23.05.2012 | 13:36
Почна се!Но мисля,че е правилно и няма да има чак такива сътресения,при условие,че интернета е доста напреднал.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.