Тази година реколтата от пшеница като качество е най-добра за последните двадесет години. Като количеството ще бъде почти колкото и миналата година.
Това заяви министърът на земеделието и храните Мирослав Найденов, пише Министерството на земеделието и храните. Земеделският министър откри жътвата в село Сталийска махала в община Лом. По негови думи тази година ще ядем най-качествения хляб от години.
Очаква се призводството на пшеница да бъде около 4 млн. тона и около 700 хил. тона ечемик, уточни министърът. С тези количества е осигурен зърненият баланс за вътрешния пазар и дори ще има за износ, смята още Найденов.