И петият вот срещу Борисов не мина

Със 136 гласа внесеният от Станишев вот беше отхвърлен от народните представители

по статията работи: iNews.bg | 26.07.2012 | 09:15

Заседанието на Народното събрание започна точно в 9 часа с първа точка гласуване на вота на недоверие към правителството на Бойко Борисов.

В началото народният представител Яне Янев поиска почивка, за да може в залата да се съберат народните представители от Атака и "Синята коалиция".

Това искане беше отказано с мотив, че правилникът за дейността на парламента не позволява почивка преди да е изминал един час от работата на народните представители. Председателят Цецка Цачева призова всички депутати да гласуват. Въпреки това депутатите от "Синята коалиция" и Атака така и не се появиха в залата.

При преброяването на гласовете се оказа, че са гласували 210 депутати. 136 гласа бяха против отстраняването на правителството, а подкрепа дадоха 72-ма народни представители. Двама депутати се въздържаха.

В пленарната зала присъстваха министърът на отбраната Аню Ангелов и министърът на правосъдието Диана Ковачева. След края на гласуването по тази първа точка народните представители продължиха своята работа.

Това беше петият опит за свалянето на кабинета "Борисов". Вотът беше внесен от 74 депутати от БСП, ДПС и независими народни представители. Причината за искането на оставката е провал на политиката на правителството в секторите правосъдие и вътрешен ред.

От БСП коментираха при внасянето на вота, че това управление се е провалило в почти всички области, а най-осезаемо е това в областта на човешките права, разделението на властите и независимостта на съдебната система.

И именно в тези насоки са критиките, които получихме в доклада по Механизма за сътрудничество и проверка, допълниха от левицата.

Дебатите по отношение на тези обвинения преминаха на 24 юли в продължение на четири часа. Тогава в пленарната зала присъстваха министърът на вътрешните работи Цветан Цветанов, както и неговите колеги Николай Младенов, министър на външните работи, и Диана Ковачева, отговаряща за правосъдието в правителството на Борисов.

Самият премиер обаче не присъстваше в залата.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


50 bilyanka razpilyanka 26.07.2012 | 17:20
Защото не са, едните го правят по навик и защото живеят с вярата в една утопия, а другите - от страх.
49 bilyanka razpilyanka 26.07.2012 | 17:19
Как да се види, като т.нар. алтенативи са добре предешени стари, а останалите са едни мутри, които ни писна да ги гледаме - червените, Доган и избледняващите сини.
48 Dwight Yorke 26.07.2012 | 17:02
Това е ясно, но гадните комунисти си правят реклама още от сега, за да са готови за изборите догодина. И тогава няма да бъде тяхното според мен.
47 Иван Ангелов 26.07.2012 | 17:02
Най-добре е изобщо партии като БСП и ДПС да не влизат в управлението на България. Те само ще усложнят и злепоставят обстановката според мен. Ако ги няма, то България ще се развива по един нормален начин.
46 Jason Bourne 26.07.2012 | 17:00
Този мишкар е напъхал свои хора там с цел да злепоставят сегашното правителство. Крайно време е да се изчисти тази корумпирана съдебна система.
45 Dwight Yorke 26.07.2012 | 17:00
Тези червени боклуци и турци е крайно време да разберат, че не могат да си правят каквото искат. Не мога да приема за нормални хората, които гласуват за тях.
44 Иван Ангелов 26.07.2012 | 16:59
Станишев да се хване да измисли нещо полезно той. Видяхме го него какво направи, когато комунистите дойдоха на власт отново. Спряха ни еврофондовете.
43 Jason Bourne 26.07.2012 | 16:58
Този вот беше изцяло популистки според мен. БСП искаха да си направят чиста реклама чрез него и да злепоставят още повече правителството, което прави всичко възможно да им изчисти мизериите.
42 Mary Bloody 26.07.2012 | 16:49
Само дето последната част никак не е актулна в наши дни, за съжаление - "Но в бурята ще бъдем пак със тебе, народе мой, защото те обичахме!"
41 Mary Bloody 26.07.2012 | 16:44
Абе не му е леко! В тая зверска жега да събира подписи насред площада, доста пот е хвърлил. Ама нищо - човек се учи от грешките си.
40 Камен Коларов 26.07.2012 | 15:21
Принципно разчитат на това, че в момента Западна Европа е луднала по левите идеи, свързани с даване на повече привлегии на народа, но у нас БСП не казват нищо за привилегии, бонуси и повече почивни дни:)
39 itsi bitsi 26.07.2012 | 15:18
А други реално действащи опозиционни партии в момента няма. Едни и същи интелектуално запечени хора, дават едни и същи предложения, с които не целят да облекчат мъките на електората, а да се нагнездят на върха на властовата пирамида.
38 Krisi Peneva 26.07.2012 | 15:15
Как да не е упорит - че по-сладка и лека работа от неговата няма. Цяла година иху-аху и около избори правиш глупави подписки, изравяш няколко компромата срещу управляващите и ги предлагаш 10-15 пъти за вот на недоверие.
37 rene artois 26.07.2012 | 14:37
Беше ясно, че няма да мине, ГЕРБ повратливо си осигуряват мнозинство с тези независими депутати.
36 otvarachkata otvarakova 26.07.2012 | 14:15
много ясно , никой не може да го свали Бойко Борисов
35 Палома Гълъбова 26.07.2012 | 13:58
Не че борисов е нещо кой знай какво, на но политическият хоризонт към момент наистина ен се види нищо по-добро.
34 нелепо съвпадение 26.07.2012 | 13:25
Абе много рано са ги вдигнали тези депутати на крака - не мислите ли? Че да се записват, че да се види има ли кворум, няма ли - ще се гласува ли вота и изобщо и така нататък. В крайна сметка вота не мина и аз мисля, че това е по-доброто решение.
33 нелепо съвпадение 26.07.2012 | 13:20
Ами вие да не би да сте очаквали да мине това решение случайно? Аз не съм очаквал. Като видиш кои две партии до искат този вот на недоверие - че да ти стане ясно какви ще са крайните резултати от това.
32 radoslav kolev 26.07.2012 | 10:53
То се знаеше , че така ще стане- Станишев какво си е въобразил???
31 Ruslana Hristova 26.07.2012 | 10:52
Хахха, да рейтинга на БСП наистина пада главоломни и скоро ще последват съдбата на СДС... поне на това се надявам аз!
30 Олег Божков 26.07.2012 | 10:50
Не са всички. Тези, които имаха по-чисти намерения бяха омерзени и изтикани в дъното. Сега останаха само Борисов и Станишев - най-обиграните играчи.
29 Slunceto Gree 26.07.2012 | 10:48
И аз това не спирам да го твърдя, ама кой да ме слуша! БСП са на дъното и ни дърпат с тях надолу и хич не им пука!
28 Lilia Petrova 26.07.2012 | 10:40
Всичко е една голяма лъжа , всичките политици имат само една мисия - да си оправят техният живот , да живеят в палати , да карат скъпите коли и да имат парички до старини
27 Gotinoto Choki 26.07.2012 | 10:38
И аз така смятам! Тези две партии вече се изтъркаха от всякъде и само стоят в парламента за да се гушат с пари! ИЗползвачи недни!
26 Silvi Milenova 26.07.2012 | 10:35
"Причината за искането на оставката е провал на политиката на правителството в секторите правосъдие и вътрешен ред" - По-голям провал от Станишев няма! Това недоразумение мръсно!
25 Dwight Yorke 26.07.2012 | 10:34
Този е голям смешник наистина. Той направи България да бъде в криза и обвинява следващото правителство за неговия провал. Просто е смешно и абсурдно. Кажи му комунист и повече не го обиждай.
24 Иван Ангелов 26.07.2012 | 10:33
Точно заради това тази псевдо партия никога няма да се върне на власт и по-добре, че хората разбраха, че тя няма никакво място във властта. Остава сега да разберат, че няма място и в парламента.
23 Jason Bourne 26.07.2012 | 10:32
То просто няма за какво да се хванат тези от БСП, защото те също са съпричастни за лошия доклад на ЕС срещу България. Просто няма да се върнат повече никога на власт.
22 Dwight Yorke 26.07.2012 | 10:32
Тези бабички и дядовци, кога най-накрая ще разберат, че БСП съсипва България? Европа им го каза 100 пъти директно в очите и те все още не искат да го разберат, че нашата държава е толкова зле, заради хора като Станишев и предците му.
21 Иван Ангелов 26.07.2012 | 10:30
Крайно време е хората да разберат, че БСП и ДПС нямат никакво място в парламента. Трябва да си луд, ненормален, за да гласуваш за някоя от тези партии просто.
20 Jason Bourne 26.07.2012 | 10:29
Нямаше начин да мине този вот не недоверие. БСП го направиха единствено и само, за да свалят рейтинга на ГЕРБ и вдигнат малко своя. Това естествено не стана и сега ще сърбат попарата :).
19 gnila qbalka 26.07.2012 | 10:27
Няма и да мине скоро. Това ще се окаже много по- трудна задача, отколкото си е мислил Станишев.
18 golemiqt korem 26.07.2012 | 10:27
то ,че е упорит , упорит е , ама е прекалено тъп и лицемерен , за да му повярва някой ,че да стане на неговата , иска да си присвоява парички , нашият
17 Vanesa Apostolova 26.07.2012 | 10:24
То не е сериозно и от страна на Станишев да прави такива жалки и смешни опити за привличане на вниманието на хората, ама....
16 млад жребец 26.07.2012 | 10:22
Значи мислиш, че вота на недоверие е глупост? Едва ли и самия Бойко щеше да мисли по този начин, ако нямаше мнозинство в парламента! Тогава сигурно щеше много да му пари под лъжичката
15 Mary Bloody 26.07.2012 | 10:08
Глупав, но упорит се оказа Станишев. Да продължава в същия дух, може пък един ден да успее, тъй като и в следващия парламент ще го играе опозиция.
14 inna manolova 26.07.2012 | 10:02
Бати ти Бойко сега никой няма да може да го мръдне и на сантиметър...
13 Zlatina Todorova 26.07.2012 | 10:01
няма и да мине скоро , никой няма да успее да го свали Бойко Борисов, само напразни усилия
12 Andrei Stoichev 26.07.2012 | 10:01
А как да мине като всики вече с едразнят на Станишев и глупостите му! И само с кой са се кооперирали БСП-то! Смешници!
11 Лудия Кетчуп 26.07.2012 | 09:48
Помним и няма да забравим скоро! Ама той тъпака не се усеща въобше, че е по-добре да замълчи!
10 krenvirsh salamov 26.07.2012 | 09:45
ами не , не му е необходимо да се занимава с глупости , а да реже поредната лента за откриване на нещо си - човека поне не се занимава с интриги , като повечето му колеги
9 Kokita Bebita 26.07.2012 | 09:41
Не си ли дава сметка колко е жалък и гнусен в очите на електората? Само по това човек да съди на колко светлинни години се е отдалечила властта от народа.
8 Bg Maniqka 26.07.2012 | 09:38
Ами няма да мине ми! КАто цяло не знам защо Станишев продължава с жалките си опити да свали това правителсвто! Доводите му този път бяха меко казано смешни. защото доклада включва и неговото управление!!
7 Димитър Нагел 26.07.2012 | 09:37
Както е казал Вапцаров... Борбата е безмилостно жестока.Борбата както казват, е епична. :))))))
6 Хачо Стоименов 26.07.2012 | 09:35
Краставо куче е много добро определение за този некадърник, който не може да бие по честния начин и винаги разчита на пр кампании и купуване на гласове в негова полза.
5 Kрасимир Стоев 26.07.2012 | 09:33
Не думай! Клоунът Станишев колкото и да се напъва няма да сполучи. А и хората все още помнят по негово време какви безобразия се случваха.
4 Rosi Marinova 26.07.2012 | 09:33
хахахах,заглавието буди бурен смях...Много искат да го съборят,не че ми пука..политиката не ме вълнува,но много се забавлявам,войната е с всички средства..
3 млад жребец 26.07.2012 | 09:24
Не трябва ли премиера да присъства в залата, когато се обсъжда вот на недоверие срещу него? Малко несериозно ми се струва това отношение
2 Simo Ludiq 26.07.2012 | 09:23
Смешници! Станишев е много голяма мишка! Докато беше на власт се криеше, сега лае като краставо куче само!
1 zvercheto zvqr 26.07.2012 | 09:20
Така ли не разбрахте ,че никой не може да спре Бойко Борисов :) ... няма начин просто :)

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.