Коларова: Всички деца са равни и имат равен достъп до образование

Дали ученици ще влизат с телефони в час решава директорът, подчерта тя

по статията работи: Теодора Кокаланова | 15.09.2014 | 15:40
Коларова: Всички деца са равни и имат равен достъп до образование
Thinkstock

При случая с децата на бежанци в Ковачевци има негативно отношение, както към децата да посещават училището, така и към присъствието на родителите в лагера. Това заяви министърът на образованието и науката Румяна Коларова на откриването на новата учебна 2014/2015 г. в 112-о Основно училище "Стоян Заимов" и в Първа английска езикова гимназия в София. 

По думите й е най-добре децата да отидат в училището, което е в общината. "Надявам се, че сме се поучили от няколко такива инцидента в българското общество и няма отново да демонстрираме нетолерантност и враждебност към децата, които в най-голяма степен се нуждаят от нашата обич, подкрепа и от даване на възможност", отбеляза образователният министър. 

Тя добави, че децата на бежанци в Ковачевци ще учат на български език и в българско училище. "Готова съм да обсъдя този проблем с общинския съвет и с кмета, и да отстоявам това, в което вярвам - че всички деца са равни и трябва да имат равен достъп до образование", заяви Коларова.

По повод забраната за носене на мобилни телефони в час тя подчерта, че учителите могат по своя преценка да вземат телефон от ученик, тогава, когато той си отвлича вниманието с него и пречи на учебния процес.

"Към телефоните има особен режим. Всеки директор на училище може да вземе отношение дали учениците ще влизат с телефони в училищните сгради, тъй като директорите управляват учебния процес в училище", каза още Коларова. 

И малките, и големите ученици носеха цветя за своите учители, а тези от тях, които искаха да помогнат на пострадалите от наводненията в страната, можеха да дарят и пари, предаде БТА. Средствата се събираха в урна - пред входа на училищата. 


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

  • Сега Последният печели...
  • 20:00 По света и у нас
  • 20:45 Спортни новини
  • 21:00 Референдум с Добрина Чешмеджиева
  • 22:00 Любов и саможертва тв филм /10...
  • 23:00 По света и у нас
  • 23:25 Ал Хайба тв филм /16 епизод/ (12)
  • 00:10 Още от деня коментарно предаване /п/
  • Сега bTV Новините - централна емисия
  • 20:00 "Ергенът" - романтично риалити с...
  • 22:15 "Колко ми даваш?" - забавно шоу с...
  • 23:15 bTV Новините - късна емисия
  • 23:45 "Добрият доктор" - сериал, с.6,...
  • 00:45 "Спирала" - сериал, с.4, еп.7
  • 01:45 "Приятели" - сериал, с.1, еп.12
  • 02:10 bTV Новините /п./
  • Сега Новините на NOVA - централна емисия
  • 20:00 "Hell’s Kitchen България" (нов...
  • 22:00 "Йелоустоун" - сериал, сезон 1
  • 23:00 Новините на NOVA
  • 23:30 "ФБР" - сериал, сезон 4
  • 00:30 "Частни детективи" - сериал, сезон 3
  • 01:20 "Черният списък" - сериал, сезон 7
  • 02:15 "Врагът отблизо" - сериен филм
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.