Мълния бутна комина на къща в маданското село Галище. Тя също така е успяла да порази и електрическия стълб до нея, като е скъсала проводници и е причинила авария от двете страни на улицата.
Покривът на къщата също е пострадал доста тежко, отбелязва кметът на населеното място Румен Хаджиев.
Мълнията в сливенското село е била съпроводена и от токов удар, при който са изгорели няколко електромера, електрически уреди и сателитни приемници. Уличното осветление в квартала, където е паднала мълнията, е било прекъснато.
Хаджиев уточни, че въпреки всичко щетите не са толкова много, а хубавото е, че от мълнията няма жертви и пострадали хора, допълва агенция "Фокус".