Началникът на НСО подаде оставка

Причините за желанието му да бъде освободен от длъжност и от военна служба били лични

по статията работи: Кремена Бедерева | 15.05.2012 | 11:40
Повече за:

Началникът на Национална служба за охрана (НСО) генерал-лейтенант Димитър Димитров депозира оставката си пред президента Росен Плевнелиев, съобщават от Президентството.

По лични причини ген. Димитров желае да бъде освободен от длъжност и от военна служба. Оставката на Димитров е приета от държавния глава.

До назначаването на нов директор на Националната служба за охрана длъжността ще изпълнява бригаден генерал Тодор Николаев Коджейков, настоящ заместник-началник на службата, уточняват още от Президентството.

Преди ген. Димитър Димитров да стане шеф на НСО, държавните охранители бяха ръководени от Румен Миланов, който бе уволнен като шеф на БОРКОР и бе отстранен от всичките си съветнически постове в МС в навечерието на Консултативния съвет по национална сигурност

Законодателните промени, които трябва да регламентират дейността на НСО и НРС, трябва да бъде внесени в парламента до края на тази година и гласувани до април 2013 г.

Генерал-лейтенант Димитър Димитров е роден на 23 юни 1961 година, в Етрополе, семеен с две деца. Завършил е през 1985 г. висше образование във ВИФ "Г. Димитров". Завършил е специализирани курсове в "Дипоматик секюрити сървиз" - САЩ; квалификационни курсове във ВИПОНД - МВР; стратегически курс във факултет "Национална сигурност и отбрана" към военна академия "Г. С. Раковски".

Назначен на кадрова военна служба от 4 юни 1987 г. със заповед на министъра на вътрешните работи. Последователно заема длъжностите разузнавач, инспектор, старши инспектор, главен инспектор, началник-група II-ра степен, началник на сектор.

Със заповеди на министъра на вътрешните работи, министъра на отбраната и началника на НСО е повишаван в поредно офицерско звание до полковник през 2003 г.

С указ №233/25. 06. 2004 г. на президента на Република България е назначен за зам.-началник на Национална служба за охрана.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


27 Павел Николов 15.05.2012 | 19:14
26 Павел Николов 15.05.2012 | 19:13
Доста неясно!
25 Evgenia Nikolova 15.05.2012 | 18:39
няма какво да се чудим, явно са лични причини!
24 Красимира Тачева 15.05.2012 | 18:24
няма ли някой най-накрая да обясни какви са тия лични причини?
23 lou reed 15.05.2012 | 17:59
Мисля, че и доста негови колеги ще го последват.
22 Виолета Донева 15.05.2012 | 17:49
Лични причини!
21 Драго Попов 15.05.2012 | 17:43
Явно проверката в НСО дава някакви резутати!
20 нелепо съвпадение 15.05.2012 | 14:33
Не е под натиск според мен.
19 нелепо съвпадение 15.05.2012 | 14:31
Правилно - мъж на честта!
18 нелепо съвпадение 15.05.2012 | 14:30
Това заради гафовете с Гоце сигурно...
17 Raina Knqginq 15.05.2012 | 14:14
А срещу него ли имаше подготвено покушение от Мтьо очите дето наскоро четохме или беше друг началник??
16 Raina Knqginq 15.05.2012 | 14:14
То не казват ТЕ, а той го казва. И никой не е длъжен да обяснява, освен самия той.
15 Raina Knqginq 15.05.2012 | 14:13
Водата е мътил на някого сигурно.
14 Milica Georg 15.05.2012 | 14:12
Добре е постъпил не иска да бере срама за Гоцевите глупости.
13 тони паркър 15.05.2012 | 12:58
те затова са лични бе
12 млад жребец 15.05.2012 | 12:58
11 Добромира Гайтанджиева 15.05.2012 | 12:13
Нещо пак става в НСО.
10 Margо Filipova 15.05.2012 | 12:06
9 Margо Filipova 15.05.2012 | 12:05
лични причини казвате, някой ще обясни ли защо неговата службица е пазила всички знакови престъпници, както става ясно от няколко материала в медиите
8 hope less 15.05.2012 | 12:03
Ако е лично - добре, но да е под скрит натиск.
7 Kremena kremi 15.05.2012 | 11:56
Еми няма как да разбереш, нали са все пак лични!
6 Kremena kremi 15.05.2012 | 11:55
А така, и там нещо се мъти!
5 Georgi Hristov 15.05.2012 | 11:47
Не е точно така, оказа се, че пазят лица от криминалния контингент, един вид с наши пари.
4 Georgi Hristov 15.05.2012 | 11:46
Много ми е интересно какво значи в случая лични причини?
3 Niki Lauda 15.05.2012 | 11:44
Дано сега НСО се води по нормален начин.
2 черното влечуго 15.05.2012 | 11:44
Гоцето го прецака.
1 petq mileva 15.05.2012 | 11:43
Какви ли са истинските причини, това за личните нещо не мога да го повярвам.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.