Корнелия Нинова иска служебното правителство да провери какво е състоянието на държавния дълг и взетите от кабинета "Борисов 2" заеми. Това обяви тя при откриването на провеждащия се днес Национален съвет на БСП. Според лидерът на социалистите не е вярно, че парите от изтеглените кредити не са пипани и стоят в резерва, както обяви преди дни Бойко Борисов.
Нинова атакува ГЕРБ и във връзка с резултатите от проверките по инистерства, които направи служебният кабинет. "Двата стълба на ГЕРБ рухнаха – това са магистралите и еврофондовете", заяви тя. Според нея при управлението на Борисов не са се строили магистрали, а са се нагласявали обществени поръчки, предаде БГНЕС.
Председателят на БСП представи 56 кандидата в листите, които не са членове на партията и са авторитети в редица области - лекари, учители, артисти и спортисти. Сред тях са певицата Нона Йотова и параолимпийският шампион Михаил Христов и др.