Нов конфликт назрява в църквата ни. Този път скандалът назрява седмица преди епархийския избор за нов неврокопски митрополит.
Духовници и миряни от Неврокопска епархия се обявиха срещу смяната на свещеници и архиерейски наместници по време на процедурата за избор на наследник на дядо Натанаил, съобщи БНТ.
В Благоевград беше огласена декларация по повод извършените кадрови промени, които временно управляващият епархията, видинският митрополит Дометиан, е направил в Санданската духовна околия.
Според свещениците, подписали декларацията, новоназначенията са извършени зад гърба на народа и без знанието на епархийския съвет, което по думите им, е в пълно противоречие с духа и традицията на Църквата. Според тях, целта е да се отложи насрочения за 12 януари епархийски избор на нов неврокопски митрополит.
Събралите се свещеници и миряни изразиха надежда, че изборите ще бъдат честни и че на тях ще бъде избран достоен наследник на починалия на 16 ноември миналата година дядо Натанаил.