Облаци, дъжд и поледици в почивния ден

Максималните температури ще са между -1° и 4°, в София 2°

по статията работи: Кремена Бедерева | 16.12.2012 | 08:45

Жълт код заради опасност от поледици е обявен в 17 области на страната, сочи справка на сайта на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) към БАН.

Времето ще е потенциално опасно в областите Видин, Монтана, Враца, Плевен, Велико Търново, Русе, Габрово, Ловеч, София-област и София – град, Перник, Кюстендил, Благоевград, Пазарджик, Смолян, Кърджали и Пловдив.

Жълт код означава, че времето е потенциално опасно. Прогнозираните метеорологични явления не са необичайни, но хората трябва да бъдат внимателни, да бъдат в течение на очакваните метеорологични условия и по възможност да избягват рисковете.

Днес ще бъде облачно, на места със слаби валежи, предимно от дъжд, в Дунавската равнина примесен със сняг.

Преди обяд на места в Западна и Централна България ще се образуват и поледици.

Максималните температури ще са между -1° и 4°, в София 2°. Вятърът ще е слаб, след обяд от запад.

По Черноморието ще е облачно. По-късно през деня ще превали слаб дъжд. Вятърът през по-голямата част от деня ще е до умерен от югоизток и едва от вечерта от запад.

Максимални температури ще са до 3°-5°. Вълнението на морето ще е слабо, около 3 бала, с тенденция по северното крайбрежие към края на деня да се усили. Температурата на морската вода е 7-8°.

В планините се затопля. Максималната температура на 1200 м.н.в ще бъде около 4°, на 2000 м около -1°, а по най-високите върхове на Рила и Пирин около -5°. В по-ниските части ще превалява дъжд, а над 1500 м сняг.

По проходите ще има поледици. Вятърът ще е умерен, преди пладне от югозапад, а по-късно през деня от запад. Билата ще са в облачния слой, с мъгла.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.