Облачно с валежи, на много места гръмотевичнни бури

Синопртиците са обявили жълт код за територията на цялата страна

по статията работи: iNews.bg | 11.06.2020 | 09:00
Облачно с валежи, на много места гръмотевичнни бури
pixabay.com

Днес облачността ще бъде по-често значителна, купеста и купесто-дъждовна. В много райони ще има валежи, на места интензивни, придружени с гръмотевици и временно усилване на вятъра, възможни са и градушки. В тази връзка синоптиците от НИМХ са обявили жълт предупредителен код за опасно време за цялата територия на страната.

През нощта вятърът ще е слаб, все още предимно от юг, през деня ще се ориентира от северозапад и временно ще се усилва. По-хладно, с максимални температури от около 20 градуса на места из високите полета на Западна България, до 30 в отделни източни райони.

Атмосферното налягане е по-ниско от средното за месеца и още малко ще се понижи.

Над планините ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще има валежи и гръмотевична дейност. Ще духа умерен северозападен вятър и с него ще нахлува по-студен въздух. Ще настъпи понижение на температурите и максималната на височина 1200 метра ще е около 17 градуса, на 2000 – около 10.

Над Черноморието, в отделни райони сутринта, видимостта временно ще е намалена от мъгла. През деня ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и главно вечерта и през нощта срещу петък на места ще превали и прегърми. Не са изключени локални порои и градушки. Вятърът ще е до умерен предимно от юг, около и след обяд – с бриз откъм морето, а по-късно вечерта ще се ориентира от запад-северозапад. Ще се задържи топло с максимални температури между 23 и 27 градуса. Температурата на морската вода е 20-22, по-ниска на север от н. Калиакра. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

  • Сега Библиотеката
  • 08:00 Денят започва с Георги Любенов
  • 11:00 Туризъм.бг
  • 11:30 Опитай света... с Ханес
  • 12:00 По света и у нас
  • 12:30 Бразди
  • 13:15 Иде нашенската музика
  • 14:15 Чешити
  • Сега "Тази събота и неделя" - уикенд...
  • 11:00 "Вкусът на България" - кулинарно...
  • 11:30 "Светът на здравето" - здравно...
  • 12:00 bTV Новините - обедна емисия
  • 12:30 "На един черпак разстояние" -...
  • 15:30 "Приятели" - сериал
  • 16:00 "COOLt" - лайфстайл предаване с...
  • 17:00 "Животът по действителен случай" -...
  • Сега "Събуди се" - предаване
  • 11:00 "Съдебен спор" - предаване на NOVA
  • 12:00 Новините на NOVA
  • 12:30 "Костенурките нинджа" - с уч. на...
  • 14:30 "Момичето на отбора"- с уч. На...
  • 17:00 "Съдби на кръстопът" - предаване на...
  • 18:00 "Ничия земя" - предаване
  • 19:00 Новините на NOVA - централна емисия
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.