Камион с натоварени в него 37 души се обърна в гориста местност край Върбица, обл. Шумен, съобщиха от пресцентъра на здравното министерство. Прии инцидента загина жена, а друга е в кома.
В 18 часа в събота е получен сигнал в Министерството на здравеопазване за преобърнат автомобил ГАЗ-66. По първоначална информация в камиона са пътували 37 души. Веднага след подаването на сигнала на мястото се отзовават екипите на ЦСМП Сливен и ЦСМП Шумен.
25 души са пострадали след инцидента. Трима от пострадалите са прегледани на място и освободени. Една жена, на 56-годишна възраст, от Върбица, е починала на място при инцидента.
21 души са преминали през Спешното приемно отделение на МБАЛ Шумен. Една жена, в кома, е хоспитализирана в реанимация, на останалите – с политравми, фрактури на крайници и ребра – е оказана спешна медицинска помощ.
Екипите на ЦСМП Шумен съобщават, че към момента от тях не е изискана допълнителна логистична подкрепа.
Министерство на здравеопазването следи ситуацията и е в готовност да реагира при необходимост.
Министър Петър Москов изказва съболезнования на близките на загиналата жена.