Огнената стихия, която бушува в Симитли, е овладяна. Това съобщи шефът на Областно управление "Пожарна безопасност и защита на населението” Георги Пармаков, цитиран от агенция "Фокус".
На мястото на пожара все още работят екипи на пожарната. Предстои да бъде установена каква площ е унищожена от пламъците.
Все още има вътрешни огнища.
Сигналът за възникналия пожар е получен около 13:30 часа В гасенето на огъня участват екипи на пожарната в Благоевград и на горското стопанство, както и местни жители.