Освен с невероятен студ, октомври ще бъде запомнен с човешка трагедия. 45-годишен клошар е замръзнал до смърт в Благоевград.
Загиналият е намерен и закаран спешно в болница. Човекът е починал в здравното заведение.
По ръцете на жертвата на студа са намерени следи от изгаряния, като най-вероятно те се причинени от опитите на мъжа да запали огън, за да се стопли.
Лекарите са категорични, че човекът е загинал от измръзване и по тялото му няма от насилие, съобщава Struma.bg.
Тази нощ в Благоевград температурата навън е паднала под нулата.