18-годишен е задържан за серия от кражби на велосипеди в Нова Загора, съобщиха от Областната дирекция на МВР-Сливен.
Вчера 62-годишен мъж е подал сигнал за откраднат велосипед, който е бил оставен пред магазин в град Нова Загора.
След проведени незабавни оперативни действия е установен и задържан 18-годишният извършител. Той е криминално проявен от същия град.
В процеса на работа полицейските служители от Районно управление "Полиция”-Нова Загора са установили, че той е отговорен и за други две кражби на велосипеди. Откраднатите вещи са намерени и иззети.
Работата по документиране на случая продължава. Образувано е досъдебно производство.