Полицаите излизат отново на национален протест в неделя. Те искат увеличение на заплатите с 15%, както и обвързване на основното възнаграждение с минималната работна заплата, съобщи NOVA.
Синдикатите обявиха, че няма да се откажат от исканията си.
"След увеличаването на заплатите на заместник-министрите това ни изглежда съвсем реално. Приветстваме това и очакваме същото да се случи при нас", заявиха организаторите на протеста.
Те очакват в демонстрацията да вземат участие около 5 хиляди души.
По-рано, през седмицата, зам.- министърът на вътрешните работи Красимир Ципов каза, че е "Възможно е заплатите на полицаите да бъдат увеличени с 15%."
Дали това ще е възможно ще стане ясно след като се направи разчет на бюджета.
21 милиона лева ще бъдат дадени за допълнителните възнаграждения на полицаите и над 17 милиона за униформи.