Радан Кънев: Имитацията на реформи в България води до имитация на солидарност от партньорите ни в ЕС

България трябва да извлече ползи от кризата в Европа, подчерта лидерът на ДСБ

по статията работи: iNews.bg | 31.08.2016 | 12:03
Радан Кънев: Имитацията на реформи в България води до имитация на солидарност от партньорите ни в ЕС

Днес дойде време за горчивото заключение - имитацията на реформи в България води до имитация на солидарност от партньорите ни в ЕС. Това се казва в декларация на депутатите от Реформаторския блок, които не подкрепят властта, представена от лидера на ДСБ Радан Кънев.

България трябва да извлече ползи от кризата в Европа, подчерта Кънев.

"Трябва да имаме активна политика на диалог и компромиси. Европа ще преживее тази криза, но за България е важно да извлечем ползи за сигурността и икономиката си от нея. Ние трябва да излезем от кризата като членове на Шенгенското пространство и еврозоната, а не като изоставаща периферия на един все по-консолидиран съюз", се казва в декларацията.

Време е да се запитаме защо това не се случва, защо се чува слабо гласът ни в Европа и защо управляващите ни се оплакват от липса на разбиране и солидарност, зададе риторичен въпрос Кънев. "Може би е време да обърнем погледа си към вътрешната политика. Днес дойде време за горчивото заключение - имитацията на реформи в България води до имитация на солидарност от партньорите ни",заяви председателят на ДСБ.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

  • Сега 100% будни сутрешно токшоу с...
  • 11:00 Култура.БГ предаване за култура с...
  • 12:00 По света и у нас
  • 12:25 Новини на турски език
  • 12:35 Малки истории
  • 12:45 Телепазарен прозорец
  • 13:00 Последният печели...
  • 14:00 Телепазарен прозорец
  • Сега "Преди обед" - токшоу с водещи...
  • 12:00 bTV Новините - обедна емисия
  • 12:30 "Комиците и приятели" - комедийно...
  • 13:30 "Присъда" - сериал, с.2, еп.60 /п./
  • 15:00 Премиера: "Плен" - сериал, с.1,...
  • 16:00 Премиера: "Моите братя и сестри" -...
  • 17:00 bTV Новините
  • 17:20 "Лице в лице" - публицистично...
  • Сега "На кафе" - предаване на NOVA
  • 12:00 Новините на NOVA
  • 12:30 "Наследство" (премиера) - сериен...
  • 13:30 "Свободна да избира" (премиера) -...
  • 15:00 "Лабиринт към щастието" (премиера)...
  • 16:00 Новините на NOVA
  • 16:10 "Пресечна точка" - публицистично шоу
  • 17:00 "Семейни войни" (нов сезон) -...
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.