Радев връчва наградите „Джон Атанасов“

Отличията получават ученици и младежи за постижения в IT сферата

по статията работи: iNews.bg | 04.10.2018 | 09:10
Радев връчва наградите „Джон Атанасов“
Президентство на Република България

Днес от 16:00 часа в Гербовата зала на Дондуков 2 държавният глава Румен Радев ще връчи 16-ите президентски отличия "Джон Атанасов" на млади български учени в областта на компютърните науки в четири категории.

·        Награда "Джон Атанасов" – отличието се присъжда за изключителни постижения на български граждани на възраст до 35 години, независимо  дали развиват своята научна и изследователска дейност в България или в чужбина.

·        Грамоти "Джон Атанасов – ученици и техните преподаватели", екипни отличия в подкрепа на състезателите ни, постигнали най-високите резултати в международни и национални ученически олимпиади и състезания по информатика и информационни технологии, и на техните преподаватели.

·        Грамота "Джон Атанасов – дебютен пробив в компютърните науки" - отличия за  ученици и студенти, постигнали през последната година високи резултати с авторските си проекти.

·        Грамота "Джон Атанасов – проект с висок обществен принос" - отличия за  ученици, студенти и млади учени, чиито индивидуални и екипни проекти, дават решения чрез прилагане на компютърни технологии на значими проблеми и предизвикателства в национален и световен мащаб.

Наградата "Джон Атанасов" на президента на Република България се връчва от 2003 г. насам на изявени в световен мащаб български учени в областта на компютърните науки. Сред лауреатите на високото отличие са настоящи ръководители във водещи изследователски институти и световни компании, които развиват дейност в областта на компютърните науки, включително криптология, компютърна лингвистика, роботика, квантовата информатика.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.