В Димитровград ще бъде изградена Алея на новия живот. Всяка година на нея ще се засаждат толкова дървета, колкото бебетата са се родили.
Решението беше прието от Общинския съвет и може да бъде изпълнено още за родените през 2010-та.
Всяка година в Димитровград се раждат между 350-400 бебета. Ако за всяко новородено се засажда по едно дърво, това означава, че след години Димитровград ще бъде един от най-зелените градове в България.
Докато общински съветници и кмет обсъждат най-подходящото място за бъдещата Алея на новия живот, хората от Димитровград вече са приели идеята.
За да започне изграждането на алеята първоначално ще са нужни 20 хиляди лева. Парите ще бъдат предвидени в бюджета за 2011г. на Димитровград.