Разхлабват мерките в София

Дискотеките - без вечерен час, учениците се връщат в клас

по статията работи: iNews.bg | 09.02.2022 | 15:30
Разхлабват мерките в София
Повече за:

От понеделник, 14 февруари, всички ученици в столицата се връщат присъствено в клас. Това реши регионалният щаб, съобщи за bTV областният управител на София Иван Кючуков.

От същата дата се възстановяват плановите операции в столицата.

От 10 февруари няма да се изисква вечерен за нощните заведения, но те трябва да работят с ограничен до 50% капацитет.

Новите мерки влизат в сила от полунощ тази вечер или довечера дискотеките ще могат да работят законно.

Разхлабването на мерките идва след спада на заболеваемостта от COVID-19 в София. 

Данните от последното денонощие

8140 са новите случаи на коронавирус у нас през последното денонощие. 75% от тях не са ваксинирани. Това сочат данните на Единния информационен портал. Направени са 32 974 теста, което значи, че положителните поби са 24,7%.

През вчерашния ден са починали 98 души с Covid-19, като 92% от тях не са били ваксинирани.

Като излекувани са отчетени 7677 души. 6274 са хоспитализираните, като от тях 625 са в интензивни отделения. 892 са новопостъпилите в болнично заведение, от тях 82% не са ваксинирани.

Най-много са новите случаи в София-град – 1610, следват Бургас - с 905, и Варна - с 821.

7616 са поставените дози ваксини във вторник. Общият брой на лица със завършен ваксинационен курс вече е 2 017 293.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.