Росица Кирова се оправдава: Сега разбирам какво му е било на Слави, когато интервюираше Бойко

Кирова подчерта, че преди да вземат решение от "Има такъв народ" никой не я е потърсил, за да чуе гледната й точка и защо се е съгласила да се срещне с премиера

по статията работи: iNews.bg | 01.09.2020 | 18:00
Росица Кирова се оправдава: Сега разбирам какво му е било на Слави, когато интервюираше Бойко
Фейсбук
Повече за:

Никой от "Има такъв народ" не потърсил Росица Кирова, за да я попита какви са мотивите й за среща с Бойко Борисов. Тя изненадващо е била поканена от заместник-министъра на регионалното развитие Николай Нанков и премиера лично, на място, като лидер на гражданските инициативи в региона и организатор на протестите преди няколко години за проверката на пътя Видин - Монтана.

"Нямаше как да съгласувам действията си със Слави Трифонов дали заедно с премиера да инспектирам пътя Видин - Монтана тази сутрин в 8,30 часа", сподели Кирова пред dir.bg.

Кирова от години ръководи гражданското сдружение "Единни за Видин", инициатор е на протести за въпросния път, радетел за мажоритарен вот и бе определена и като координатор на партията на Слави Трифонов "Има такъв народ".

Малко след като премиера разпространи снимки с нея,  лидерът на "Има такъв народ" Слави Трифонов написа във Фейсбук, че Кирова е изключена от партията. "И доколкото познавам правилата, това ще последва за всеки, който нарушава морала и устава", допълни водещият.

В създалата се ситуация много видинчани, пък и от чужбина й благодарят за отстояването на каузата в името на Северозапада, други пък хейтват снимките й в мрежата.

Кирова подчерта, че преди да вземат решение от "Има такъв народ" никой не я е потърсил, за да чуе гледната й точка и защо се е съгласила да се срещне с премиера.

"Сега разбирам как се е чувствал Слави Трифонов, когато взе прословутото интервю от Борисов. Но той имаше достатъчно време и можеше да се подготви и да реагира адекватно, докато аз не. Ако днес не бях отишла управляващите щяха да кажат, че това се случва единствено и благодарение само на тях, а аз и видинчани се борим от 10 години. Заслугата е на видинчани и аз сега понасям своята отговорност. Ако не ги бях повела проектите за пътя, щяха да продължават да стоят в чекмеджето на проектанта", заяви Кирова, която лично е контактувала месеци наред и с АПИ.

Тя припомни, че сега вече за пътя се е стигнало на етап финансиране. И коментира, че по този път катастрофите са твърде често явление. "За това и един човешки живот да съм спасила, мисията ми е изпълнена", каза Кирова.

Тя допълни, че е горда, че е повела шепа народ и е успяла в мисията си, но е отнесла твърде много глоби и актове. "Властта не е била благосклонна към нас. Протестите в София не могат да се сравняват с тези във Видин", каза Кирова.

Тя подчерта, че има доблестна и честна позиция. Ако Трифонов ме потърси, аз бих му разказала в неговото предаване какво се е случило и защо съм реагирала по този начин. За мен днешната реакция на Тошко Йорданов бе емоционална, каза Кирова. Тя сподели, че в много от обажданията, които е получила са и задали въпроса каква е разликата между сегашното управление и проекта на Трифонов, щом и той е военизиран.

Кирова отбеляза, че явно не е взела мъдро политическо решение. "Господ ми е дал сигнал, че явно не трябва да съм политик. Но аз съм почтен и искрен човек. Надявам се "Има такъв народ" да успее. Ще помагам с каквото мога, ако ми се търси помощта,но пак ще подчертая, че за мен развитието на Северозапада е кауза", каза Кирова. И добави: "Жалко и тъжно ми е". И за "Има такъв народ" съм се раздала, но моята политическа кариера може да почака, заключи Росица Кирова.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

  • Сега 100% будни сутрешно токшоу с...
  • 11:00 Култура.БГ предаване за култура с...
  • 12:00 По света и у нас
  • 12:25 Новини на турски език
  • 12:35 Малки истории /п/
  • 12:45 Телепазарен прозорец
  • 13:00 Последният печели...
  • 14:00 Телепазарен прозорец
  • Сега "Тази сутрин" - сутрешен блок с...
  • 09:30 "Преди обед" - токшоу с водещи...
  • 12:00 bTV Новините - обедна емисия
  • 12:30 "Комиците и приятели" - комедийно...
  • 13:30 "Присъда" - сериал, с.2, еп.56 /п./
  • 15:00 Премиера: "Плен" - сериал, с.1,...
  • 16:00 Премиера: "Моите братя и сестри" -...
  • 17:00 bTV Новините
  • Сега "Здравей, България" - сутрешен блок
  • 09:30 "На кафе" - предаване на NOVA
  • 12:00 Новините на NOVA
  • 12:30 "Наследство" (премиера) - сериен...
  • 13:30 "Свободна да избира" (премиера) -...
  • 15:00 "Лабиринт към щастието" (премиера)...
  • 16:00 Новините на NOVA
  • 16:10 "Пресечна точка" - публицистично шоу
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.