Асоциацията на сирийците в България организира в София мирна демонстрация в подкрепа на реформите в Сирия за по-модерно и демократично общество под ръководството на сирийския президент Башар Ал Асад.
Шествието ще потегли в 13 часа от бул. ”Симеоновско шосе” през Зоопарка, крайна точка - посолството на Сирия.
В събота имаше подобна демонстрация. Стотина сирийци излязоха на мирен протест, осъждайки ескалиращите сблъсъци между властта в Сирия и несъгласните с режима.
Сънародниците им тук развяха знамена и призиви насилието над протестиращите да бъде спряно.
На протеста присъстваха и деца, които призоваваха връстниците им в Сирия да не стават жертви на насилието, каквито случаи вече има.