Скала е паднала на пътя София – Долни Пасарел

Шофьор разказа, че по чудо се е отървал без сериозни последствия

по статията работи: iNews.bg | 02.02.2019 | 10:45
Повече за:

Скала е паднаа преди дни на пътното платно на пътя София – Долни Пасарел. Шофьор разказа, че по чудо се е отървал без сериозни последствия

Йордан Стоянов се прибирал миналата събота, когато около 19 ч. скалната маса се стоварва върху пътя. В Нанесени щети върху гумите, джантите и подкалника на автомобила на Стоянов.

"За съжаление това е нещо, което се случва ежедневно по трасето София – Самоков. Поради вниманието, което беше от моя страна, не се стигна до по-голям инцидент”, разказа той пред камерите на "Тази събота” по БТВ.

В автомобила зад неговия се движела лека кола, в която пътували жена и две малки деца: "Подадох сигнал на 112 на 18:52 ч. След това втори, трети, до 23:10 – 15 ч. по никакъв начин не се реагира – скалата остана за дълго време. В понеделник сутринта също не беше премахната”.

От АПИ обаче отговориха, че камъните са били премахнати.

"Не е веднага, тъй като в непосредствена близост до нас се намира пунктът, който е на поддържащата фирма. Скалата не беше премахната, органите на Пътната полиция описаха случая, записаха размера на скалата, която е паднала”, настоя Стоянов.

По думите му на много места по протежение на въпросния участък липсват мантинели, имало и страшно много дупки.

"Трябва по някакъв начин да се реагира, да се отстранят дупките, да се поставят предпазни мантинели, тъй като местата, където липсват мантинели са предпоставка за нови ПТП-та, които могат да бъдат с трагичен край”, каза шофьорът.

От АПИ признават, че има риск от падащи камъни на пътя, но се правят редовни обходи – особено във време, в което вали дъжд или сняг, предадоха от БТВ.

Отворените дупки пък се пълнели със "студен асфалт” – нещо, което се прави в този сезон.

Предстои поетапна подмяна на ограничителните съоръжения в района, съобщиха още от Пътната агенция.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

  • 01:30 Рецепта за култура токшоу с Юрий...
  • 02:25 Туризъм.бг /п/
  • 02:55 Библиотеката /п/
  • 03:30 По света и у нас /п от 20:00 часа/
  • 04:00 Панорама с Бойко Василев /п/
  • 05:00 Иде нашенската музика /п/
  • 06:00 Веселите музиканти детски тв театър...
  • 06:50 Имало едно време...предметите...
  • Сега "Някой, когото обичаш" - драма...
  • 02:30 "Древно инженерство" - документална...
  • 03:30 "Богатствата на България" -...
  • 04:05 "Вкусът на България" - кулинарно...
  • 04:35 "COOLt" - лайфстайл предаване с...
  • 05:30 "Дракони: Надпревара до предела" -...
  • 06:00 "Светът на здравето" - здравно...
  • 06:30 "Древно инженерство" - документална...
  • 01:20 "Хазарт" - с уч. на Ал Пачино, Матю...
  • 03:50 "Съдебен спор" - предаване на NOVA...
  • 04:30 "Любимата на младоженеца" - с уч....
  • 06:30 "Иконостас"
  • 07:00 "Непознатите земи" - документална...
  • 07:30 "Събуди се" - предаване
  • 11:00 "Съдебен спор" - предаване на NOVA
  • 12:00 Новините на NOVA
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.