Земетресение с епицентър на около 250 км. в югоизточна посока от София, на територията на страната, е регистрирано днес в 18.26 ч., по данни на Сеизмологичния център към Геофизичния институт на БАН.
Това съобщиха от Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" на МВР, цитирани от БТА.
Земетресението е с магнитуд около 2,5 по скалата на Рихтер и е било усетено слабо в района на с. Овчи Кладенец, община Ямбол.
Няма данни за жертви и нанесени материални щети.