След земетресението ни удави порой*

Движението в столицата е затруднено, на места и блокирано от бурята, която се развихри

по статията работи: Кремена Бедерева | 22.05.2012 | 15:35  11 Виж всички снимки

Спряно е движението на ул. "Петър Дертлиев” и ул. "Владимир Димчев” в ж.к. "Люлин” в близост до "Ореон" заради течаща вода. Това съобщиха от Центъра за градска мобилност към Столична община. Екипи на ГД "Пожарна безопасност и защита на населението” са изпратени на място.

В кв. "Бъкстон” движението е спряно заради пороя.

Наводнени са две платна от Южната дъга на Околовръстното на София при "Макдоналдс”, в посока "Цариградско шосе”. Аварийни екипи работят за отводняването на пътя. Движението е ограничено в една лента.

(На снимката наводнението на пътен възел "Бояна" - бел. ред.)

Най-големите отклонения от 10-12 минути в момента са по бул. "Евлоги и Христо Георгиеви”, в участъка между бул. "Цариградско шосе" и НДК.

Пороят в столицата бе придружен с гръмотевици, бурен вятър и градушка по крайните райони. Дъждът е на талази. Има счупени клони, паднали листа, запушени шахти.

Над 10 сигнала за наводнени обекти са получени до момента в столичната пожарна заради поройния дъжд, съобщиха от Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението”. Сигналите са за наводнени мазета в центъра, кварталите "Княжево”, "Борово” и "Красна поляна”.

Наводнен е и приземен етаж на една къща в кв. "Факултета”. Извършват се отводнителни дейности.

На пътя Петрич – ГКПП "Кулата" пък бурята повали дърво върху автомобил, в който е имало двама души, съобщава bTV. 

На мястото на инцидента до село Ръждак са пристигнали коли на противопожарната служба, "Гражданска защита" и "Спешна помощ". Сигналът е подаден към 13:30 часа.

Автомобилът е с гръцка регистрация. Само с уплаха от случилото са се отървали водачът, гръцки гражданин, и пътуващата с него жена.

Инцидентът станал, след като шофьорът отбил, за да изчака бурята да отмине.

В нашата галерия (червеното апаратче под заглавието) можете да видите снимки от бедствието, в което попаднаха десетки шофьори в района на Националния исторически музей.   

__________________________________

*Информацията е актуализирана към 17:15 часа. 


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


43 Панайот Траянов 23.05.2012 | 07:02
НОВИЯТ ПЕРФЕКТЕН ИНТЕРНЕТ ПОРТАЛ Е ВЕЧЕ ФАКТ. Предлага 50% от своите доходи. Трябва ви покана : Линк за регистрация: http://signup.wazzub.info/?lrRef=82856108 Покани приятелите си преди те да са го направили! WAZZUB е нова социална мрежа в търсачките като Google и Facebook, но с много повече съдържание: Това ще са 7 кутии.Поща, Търсачка, Новини, Социална мрежа, Видеопортал, Игри, Базар, Любими линкове. Всичко това ще бъде в една начална страница. 22май 2012 ще бъде деня на официалното представяне. Покани да се регистрират безплатно много хора, защото с един прост и-мейл, изпратен на всички ваши приятели, може да ви гарантира $ 1 на човек регистрирал се чрез Вас и $ 1 на човек регистрирал се чрез Вашите приятели . За 5 поколения е възможен един месечен доход за хиляди долари до живот! 1. Поколение 5 x $ 1.00 = $ 5,00 2. Поколение 25 x 1,00 $ = 25,00 $ 3. Поколение 125 x $ 1.00 = $ 125,00 4. Поколение 625 x $ 1.00 = $ 625,00 5. Поколение 3125 x $ 1.00 = $ 3,125.00 Всъщност WAZZUB (за разлика от други социални мрежи, които печелят милиарди долари, само защото ние компютърните потребители използваме техните услуги), предлага 50% от своите доходи на тези, които на този стартиращ етап , помогат за създаване на мрежа от потребители. WAZZUB е първият проект в световен мащаб, който дели печалбата си! Изглежда невероятно, но всичко е вярно! WAZZUB е създадена като експеримент през 2007 г., с над 3,5 милиона долара, вече инвестирани. Това е първата глобална общност, която ще плати на своите потребители , само заради избор си: www.perfectinter.net като тяхна първа страница (HOMEPAGE). Денят за плащане остава 15 юни 2012 на всички, които са се регистрирали и имат повече от 3 поканени човека. $Factor ще се трупа до 22май. След 22май ще започнете да събирате "Deal points". Тези "точки за сделка" ще бъдат разменяни срещу стоки, услуги, отстъпки и др. от базара на WAZZUB. "Точките за сделка" ще се трупат всеки месец въз основа на това колко хора сте поканили. Така че, може да натрупате точки за няколко месеца и да ги размените за нещо, което желаете. Членовете регистрирани преди 22май освен доларфактор ще трупат и "dealpoints". Тези които се регистрират след това ще имат само "dealpoints', но също ще ги трупат всеки месец, като заплата. След 22май, когато приключи трупането на $Factora в личния профил на всеки ще има информация за неговия фактор и за начините, по които иска да му бъде плащано.Там ще се попълнят данните за Pаypal, Allertpay, банкова сметка - кой каквото има. Линк за регистрация: http://signup.wazzub.info/?lrRef=82856108
42 Viktor Viktorov 22.05.2012 | 21:42
ami da idesi ot kudeto ste doshli i na nas ne ni berete grijata
41 Стиляна Кирилова 22.05.2012 | 20:36
За някои хора навършили нужната възраст със сигурност...
40 Victoria Peshev 22.05.2012 | 20:32
Да не ви казвам какво беше на нашето перфектно измислено кръгово... Същия потоп!
39 Vladimir Yosifov 22.05.2012 | 18:07
38 Ники Николов 22.05.2012 | 17:25
Ами то добре се подсказва,обаче индустрията /и като цяло световната икономика/ е построена така, че връщане на зад няма. Намерени са оптимално лесни начини за всеки индустриален проблем и очевидно никой не му пука какво причинява на Земята. Можеби прозвуча малко сектанско...
37 Галя Манова 22.05.2012 | 17:07
Dali tazi godina nqma da e kraq na sveta :)))
36 Veselina Yordanova 22.05.2012 | 16:59
Vreme e da se osaznaiat i y4ove4at!!!!!
35 мистерия финикова 22.05.2012 | 16:43
ей така, за затегач
34 Vladimir Yosifov 22.05.2012 | 16:42
Защо не оставите София на софиянци ?...
33 connie balony 22.05.2012 | 16:34
Пфууу този коментар не мога да го пусна от половин час. Та викам не бери грижи с нло-то. Довечера удрям салатата и ракията като за последно и тръгвам на лов за малки зелени човечета. Ако някой междувременно забележи някое, нека ми звънне!
32 borislav tomov 22.05.2012 | 16:29
нещо ни отмъщава природата
31 borislav tomov 22.05.2012 | 16:28
нещо като че ли природата си омъщава
30 Diana Nenova 22.05.2012 | 16:28
Абе стига сме търсили някакъв кармичен подтекст... Преди сякаш не са се случвали подобни неща.
29 Боряна Георгиева 22.05.2012 | 16:17
А коя изобщо е правилната посока? Какво ли би казал космическият разум по въпроса...
28 lolly pop 22.05.2012 | 16:15
Лоша работа.
27 Dorche to 22.05.2012 | 16:10
Бойко Борисов трябваше да инвестира и в строежа на Ноев ковчег, не само на магистрали.
26 коремного мекотело 22.05.2012 | 16:09
но никой не го разбира
25 коремного мекотело 22.05.2012 | 16:08
айде още веднъж
24 Slavi Peshev 22.05.2012 | 16:06
Абе на цял свят нещо не му върви. Упорито ни се подсказва, че не вървим в правилната посока.
23 Георги Неделин 22.05.2012 | 16:06
второто пришествие наближава
22 Георги Неделин 22.05.2012 | 16:05
второто пришествие идва
21 Емилия ОтЛьонеберя 22.05.2012 | 16:02
не нй върви на София
20 connie balony
Този коментар е маркиран като неуместен.
19 млад жребец 22.05.2012 | 15:59
цялата ни държава е в земетръсна зона! само погледни за последните 100 години колко земетресения е имало и с какъв магнитуд
18 lou reed 22.05.2012 | 15:58
писна ми с тоя дъжд вече!
17 lou reed 22.05.2012 | 15:58
то пък бедствия!
16 млад жребец 22.05.2012 | 15:58
не трябва и да има
15 коремного мекотело 22.05.2012 | 15:57
14 ханибал суарес 22.05.2012 | 15:56
браво! страхотна идея
13 млад жребец 22.05.2012 | 15:55
ами обади им се
12 Стиляна Кирилова 22.05.2012 | 15:54
Дайте да откраднем НЛО-то на някое извънземно и да емигрираме в друга галактика...
11 betty koleva 22.05.2012 | 15:54
ovcha kupel sushto potuva :D
10 ivana spasova 22.05.2012 | 15:52
Майката природа ще удари бутона Restart.
9 Жужка Жужа 22.05.2012 | 15:51
Няма прошка!
8 Тодор Христов 22.05.2012 | 15:51
Хм, след няколко месеца ще видим дали ще избухне вулканът в Мексико, който ще затъмни земята за три дни и три нощи...
7 Lili Stoimenova 22.05.2012 | 15:49
6 Филип Златев 22.05.2012 | 15:49
Не са виновни хората, че най-големият ни град е строен под земетръсен разлом.
5 kaspar duhche 22.05.2012 | 15:48
Не им е хич добре сега на софиянци....
4 Ekaterina Guneva 22.05.2012 | 15:47
2012...
3 Emilian Ivanov 22.05.2012 | 15:46
Природата май нещо е ядосана на столичани и не е лошо да си вземат поука!!!
2 нощен преследвач 22.05.2012 | 15:42
големи бедствия
1 Никита Т 22.05.2012 | 15:38
Какви са тия апокалиптични случки, които им се случват от вчера на софиянци? Взех да се притеснявам за близките ми там.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.