Смолян празнува

Преди 52 години се обединяват селата Смолян, Райково и Устово в град, наречен Смолян

по статията работи: Деляна Петкова | 18.06.2012 | 08:19

Преди 52 години с указ на Президиума на Народното събрание трите самостоятелни селища - Устово, Райково и Смолян, се сливат в единен град - Смолян.

Тази годишнина ще бъде отбелязана с празничен концерт на площад "България" в града, организиран от общината.

В празничния концерт ще участват трио "Уникалните гласове” и трио "Сопрано”, както и танцова формация "Зареница” от читалище "Христо Ботев”, съобщи секретарят на община Смолян Замфир Копчев, цитиран от Агенция "Фокус".

Във фоайето на общината пък е подготвен коктейл, на който ще бъдат поканени всички бивши кметове, председатели на общински съвети, почетни граждани, всички участвали в стопанския живот, науката и просветата, хуманните дейности, журналисти, които са допринесли през всички тези години за развитието и състоянието на Смолян като град.

Копчев уточни, че празничният коктейл ще е в неформална обстановка и всички бивши и настоящи участници, които са взимали и взимат участие в обществения, стопанския и културния живот на града ще могат да се видят и да обменят мнения и впечатления.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


23 Lilia Petrova 18.06.2012 | 10:56
аз спирам алкохола , че много ми дойде напоследък :Д
22 sexapilnata pichka 18.06.2012 | 10:50
че не е хубаво на сутринта :Д
21 Ruslana Hristova 18.06.2012 | 10:36
хаххаха, може и не много леко
20 мистерия финикова 18.06.2012 | 10:30
да са живи и дзрави и да не се напиват много
19 Slunceto Gree 18.06.2012 | 10:25
Така е! Честит празник и от мен!
18 otvarachkata otvarakova 18.06.2012 | 10:25
все се намира повод :)
17 Gotinoto Choki 18.06.2012 | 10:22
Честит им празник! И леко с почерпките ;)
16 silviq yordanova 18.06.2012 | 10:18
Честито на всички смолянчани! Един невероятно красив град с прекрасни хора!
15 Silvi Milenova 18.06.2012 | 10:13
хахах, че да не е без повод!
14 Vanesa Apostolova 18.06.2012 | 10:09
Весел празник им желая!
13 stanimir yordanov 18.06.2012 | 09:58
тази вечер ще пия за Смолян :)
12 Andrei Stoichev 18.06.2012 | 09:50
И аз :) Много е спокоен
11 cherveniqt domat 18.06.2012 | 09:50
това не е село :) гориво :)
10 Лудия Кетчуп 18.06.2012 | 09:47
Да, ама те не са село!
9 cherveniqt domat 18.06.2012 | 09:45
няма как - много е красив :)
8 boris nikolov 18.06.2012 | 09:44
много го харесвам този град :)
7 Bg Maniqka 18.06.2012 | 09:42
Да им е честит празника!
6 Simo Ludiq 18.06.2012 | 09:38
То е празник на града!
5 tiha paranoq 18.06.2012 | 09:36
На село му казват сбор :)
4 tiha paranoq 18.06.2012 | 09:35
Ооо, то си е като празника на града значи това :)
3 golemiqt korem 18.06.2012 | 09:23
да им е честито :)
2 Veronika Hristova 18.06.2012 | 09:03
Честит празник
1 Hristo Samov 18.06.2012 | 08:25
Да им е честит празника.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.