Внезапното удължаване на ваканцията за учениците заради лощото време и падналия сняг приключва. След като вчера в страната бяха отменени занятията в 46 училища, днес неучебен ден ще бъде само за 18 от тях. В близките ден-два всички школа ще бъдат отворени, обяви пред БНР Лазар Додев, директор на дирекция в Министерството на образованието и науката.
"Вчера затворените училища бяха 46. Мисля, че днес ще останат само 18, в които няма да се провеждат учебни занятия. И то е съобразно с това, че кметовете на населени места са издали заповеди поради влошената пътна обстановка и лошите метеорологични условвия”, обяснява експертът. Той допълва и че в 4 училища проблемът е с неработещо отопление.