Сняг, дъжд, навявания и поледици

За цялата страна са обявени жълти и оранжеви предупредителни кодове

по статията работи: iNews.bg | 28.11.2018 | 09:01
Сняг, дъжд, навявания и поледици
Ивайло Ангелов

Днес в Северна България и високите полета ще продължи да вали сняг и да се образува снежна покривка. В сутрешните часове в североизточните райони все още ще вали дъжд ще се образуват поледици и обледяване на проводници. В по-голямата част от Южна България дъждът ще се примесва и ще преминава в сняг. Ще духа умерен, в Източна България силен до бурен вятър от север-североизток и в Добруджа, Лудогорието и по планинските проходи ще има снежни виелици и ще се образуват навявания. Застудяването ще продължи и в по-голямата част от страната температурите ще са с обратен денонощен ход, към 14 часа: от минус 4 - минус 2 градуса в Северна България и по високите полета до 2-4 в Южна България. През нощта снеговалежите ще продължат, но ще отслабват и постепенно ще спират, сочи прогнозата на НИМХ.

За територията на цялата страна са обявени предупредителни кодове за валежи, а в някои райони - и за силен вятър. За областите Разград, Търговище, Шумен, Варна, Бургас и Добрич кодът е оранжев, а за останалите - жълт.

Атмосферното налягане е значително по-ниско от средното за ноември – от север бързо ще се повишава.

Над планините ще е облачно, ще вали сняг. По старопланинските проходи ще има снежни виелици и ще се образуват навявания. Ще духа силен вятър от изток-североизток. Ще застудява и на 1200 метра максималната температура ще е около минус 2 градуса, на 2000 метра – около минус 5.

По Черноморието ще духа силен и бурен северен вятър. Ще има валежи, като по северното крайбрежие дъждът ще премине в сняг. Температурите ще се понижават и към 14 часа ще бъдат от минус 2 – 0 градуса по северното крайбрежие до 6-8 по южното. Температурата на морската вода е 10-13 градуса. Вълнението на морето ще бъде 4-5 бала.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

  • Сега С БНТ завинаги
  • 19:50 Разкажи ми приказка предаване за...
  • 20:00 По света и у нас
  • 20:30 След новините
  • 20:45 Спортни новини
  • 21:00 БГ киновечер: Всичко за сина ми тв...
  • 22:00 Моят плейлист
  • 23:00 По света и у нас
  • Сега bTV Новините - централна емисия
  • 19:40 "Защо, господин министър?" -...
  • 20:00 "Аз обичам България" - забавна...
  • 22:00 "Джон Уик 4" - екшън, криминален,...
  • 01:30 "Ще дойде ден" - криминален,...
  • 03:20 "120 минути" - публицистично...
  • 05:20 "Лице в лице" - публицистично...
  • 06:00 "Тази сутрин" - сутрешен блок с...
  • Сега Новините на NOVA - централна емисия
  • 19:40 На фокус след новините
  • 20:00 "Като две капки вода" (нов сезон) -...
  • 23:00 "С пълна газ" - с уч. на Даниел...
  • 01:30 "Докато светът сънува" - с уч. на...
  • 03:40 "Не забравяй, че те обичам" - с уч....
  • 05:20 "Пресечна точка" - публицистично...
  • 06:00 "Здравей, България" - сутрешен блок
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.