София – най-добрият град за живеене

Фандъкова надви в надпреварата с кметовете на 27 областни града

по статията работи: iNews.bg | 22.04.2016 | 17:16

Най-добрият град за живеене за 2015 г. е София. Това показа деветото издание на проучването, в което участваха 27 областни града в страната. оценени по 31 критерия. Отличието получи кметът на столицата Йорданка Фандъкова на специална церемония. За нея дойдоха министърът на околната среда и водите Ивелина Василева, министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова, министърът на младежта и спорта Красен Кралев, кметове и общински съветници.

Част от показателите, по които са оценявани градовете – общо 31 критерия, са икономическо развитие, градска среда, екология, образование, социални услуги, културни институции и други.

 

Тази година проучването направи "Дарик Академия", в партньорство с "Дарик радио" и "24 часа", съобщават организаторите на инициативата.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.