Спешно проверяват млечните предприятия у нас

Проверка показа нередности при диетичните кисели млека

по статията работи: Деляна Петкова | 11.01.2012 | 18:01

Българската агенция за безопасност на храните (БАБХ) започва спешни проверки в млечни предприятия у нас. Причината са данни за завишена масленост в една проба при анализи на диетични кисели млека на българския пазар.

Проверката показа още, че в това мляко има растителни мазнини, а това е забранено от закона. Заради по-високата от обявената масленост на производителя ще бъде наложена глоба в размер на 10 хил. лева, съобщи bTV.

За наличието на растителни мазнини обаче от БАБХ ще направят пълен одит на предприятието. Млякото ще бъде изтеглено от пазара, а производителят му отива в графа "рискови" и ще бъде проверяван системно.

"Ние ще направим пълен одит на цялото предприятие, ще спрем производството, докато изясним каква е причината за тези резултати", коментира Йордан Войнов, директор на БАБХ.

Освен въпросното предприятие, чието име не се споменава, проверки ще има и на всички останали в бранша. Самите млекопреработватели настояват за по-стриктен контрол и увеличени глоби. "Покрай тези издънки, целият бранш търпи загуби", коментира Асен Желязков от Асоциацията на млекопреработвателите в България.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


30 Lady Winterfell 22.04.2014 | 17:12
нека проверяват по-често даже
29 възмутен петров 12.01.2012 | 11:40
Бор Чвор, Култура 0,1%
28 yasen peev 12.01.2012 | 09:47
И тогава нямаше да се налага спешна!:)
27 yasen peev 12.01.2012 | 09:46
Отдавна трябваше да има регулярни проверки!!
26 Валерия Николова 11.01.2012 | 19:59
Министърът каза, че млякото е на голяма и известна млекопреработвателна компания от Пловдив... Хайде сега да помислим за коя марка мляко става въпрос!
25 ilka ilchewa 11.01.2012 | 19:57
и отде пари за голяма реклама
24 Валерия Николова 11.01.2012 | 19:56
Министърът каза, че млякото е на голяма млекопреработвателна компания от Пловдив и че тази компания си позволява големи реклами....А сега да помислим кое е млякото!
23 Veronika Hristova 11.01.2012 | 19:48
Благодаря за информацията ... няма да ям повече тези млека
22 Летящият Честмир 11.01.2012 | 19:47
и ето сега съм прав
21 Летящият Честмир 11.01.2012 | 19:47
но никой не ми вярваше
20 Летящият Честмир 11.01.2012 | 19:47
и се опитвах да го кажа на глупаците, които си го купуваха самио защото се рекламира и защото не евтино
19 Летящият Честмир 11.01.2012 | 19:46
отдавна знаех за бор чвор че не е ок
18 Nasko Tachev 11.01.2012 | 19:45
млякото е Култура, производител е Бор Чвор
17 Летящият Честмир 11.01.2012 | 19:35
диетични кисели млека- то двете жсе изключват взаимно
16 Veronika Hristova 11.01.2012 | 19:32
Крайно време е да разберем какво ядем
15 milen doktorov 11.01.2012 | 19:21
не всички могат да намерят домашно
14 milen doktorov 11.01.2012 | 19:21
ако спрем да купуваме какво ще ядем
13 Георги Гантанджиев 11.01.2012 | 19:19
Ще търпи загуби бранша, как няма. Хората ще почнат да се усещат и ще спрат да купуват. Не можем да се тъпчем само с боклуците им.
12 Георги Гантанджиев 11.01.2012 | 19:18
нормално е да няма нищо общо. сигурно вкуса на тебешир и асвалт се губи.
11 milen doktorov 11.01.2012 | 19:16
ядох домашно мляко - нищо общо няма с купешкото
10 ina ina 11.01.2012 | 19:07
Качеството на храната ни е под всякаква критика ... защо децата са дебели ....... защо ли ????
9 ina ina 11.01.2012 | 19:06
Не казват марката обаче .... защо ли ?
8 Марияна Петрова 11.01.2012 | 18:52
Много ми е интересно коя марка е това кисело мляко, нека да не го крият, все пак е важно. Ако е активията, моля ви кажете, аз ям всеки ден такова
7 lilia tashkova 11.01.2012 | 18:30
защото търпим тия, дето произвеждат боклуците
6 lilia tashkova 11.01.2012 | 18:30
това не са кисели, а изкуствени млека
5 Dimitar Haralampiev 11.01.2012 | 18:28
Знае се какво ядем - боклуци!!! Всички го знаем, но няма какво да направим, не може всеки да си копа градинка в града и да си гледа крава. а гладът не се съобразява
4 Petq Ivanova 11.01.2012 | 18:27
ОООО били сме страната с най хубавото кисело мляко ... сомо че някока
3 Petq Ivanova 11.01.2012 | 18:26
Добре започват проверка ... вече изобщо не се знае какво ядем
2 Dimitar Haralampiev 11.01.2012 | 18:17
Това е поредната гавра - да сложат растителна мазнина в киселото мляко. Ще припадна. А уж ние сме страната с най-доброто кисело мляко. Пълни глупости. Тука всичко е боклучаво и некачествено.
1 Росен Костов 11.01.2012 | 18:06
Айде кажете кое е млякото, какво го криете. Не че си купувам диетично, но е добре да се знае, за да не се лъжат хората да си купуват мляко с растителна мазнина. баси ужаса, нямам думи.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.