Събират пари за изграждането на "Малка гора" в памет на височинния турист Атанас Скатов

Община Сливен е предоставила терен и ще се ангажира с грубото му почистване. Вече има дарени 60 дръвчета, поръчани са и 220 бр. фиданки, съобщават инициаторите на проекта, който ще съдържа и фундамент под формата на К2

по статията работи: iNews.bg | 24.03.2021 | 08:30
Събират пари за изграждането на "Малка гора" в памет на височинния турист Атанас Скатов
Фейсбук
Повече за:

Приятели и фенове на загиналия под К2 височинен алпинист Атанас Скатов започнаха кампания за събиране на средства с цел изграждане на горичка в негова памет.

Проектът, наречен "Малка гора", включва залесяване на терен с горски дървесни видове, с плодни дръвчета, цветя и храсти, няколко пейки за отдих, указателни табели, както и фундамент под формата на връх К2. В парка, който ще е в родния му град Сливен, ще бъде поставена и една от трите паметни плочи на алпиниста. Другите две ще са на информациония център по Хайдушката пътека и на любимия на Скатов връх Кутелка.

За целите на проекта община Сливен е предоставила терен и ще се ангажира с грубото му почистване. Вече има дарени 60 дръвчета, поръчани са и 220 бр. фиданки, съобщават инициаторите на проекта.

Те са разположили кутии за дарения в няколко ключови обекта из града на 100-те воеводи и се надяват повече съмишленици да откликнат на инициативата им.

"Надявам се някой ден всеки, минаващ покрай Сливен, да седне за 5 минутки в малката горичка на Атанас Скатов, а за подготвените физически, да се качат и на любимия му връх Кутелка", пише един от двигателите на проекта - мениджърката му приживе - Стела Димова.

ВИЖТЕ ОРИГИНАЛНИЯ ПОСТ НА ДИМОВА+СНИМКИ ТУК


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

  • Сега Панорама с Бойко Василев
  • 22:00 Любов и саможертва тв филм /27...
  • 23:00 По света и у нас
  • 23:25 Ела, завържи ме! игрален филм...
  • 01:10 Още от деня коментарно предаване/п/
  • 01:40 100% будни сутрешно токшоу с...
  • 03:15 Култура.БГ предаване за култура с...
  • 04:15 Вечната музика /п/
  • Сега "Живот на кантар" - състезателно...
  • 22:15 "Кажи честно" - забавно шоу с...
  • 23:15 bTV Новините - късна емисия
  • 23:50 Премиера: "Добрият доктор" -...
  • 00:50 "Спирала" - сериал, с.6, еп.1
  • 01:55 "Приятели" - сериал, с.2, еп.6
  • 02:25 bTV Новините /п./
  • 03:00 "Преди обед" - токшоу с водещи...
  • Сега "Един за друг" (нов сезон) -...
  • 22:00 "Йелоустоун" - сериал, сезон 2
  • 23:00 Новините на NOVA
  • 23:30 "Твърде лично" - сериал, сезон 1
  • 00:30 "Частни детективи" - сериал, сезон 5
  • 01:30 "Черният списък" - сериал, сезон 8
  • 02:30 "Врагът отблизо" - сериен филм
  • 03:20 "Наследство" - сериен филм /п/
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.