Таксите за поддръжка на асансьори са увеличени с над 30%

Има поскъпване на услугата. заяви пред Павел Миланов от Асоциацията за регулиране на отношенията в етажната собственост

по статията работи: iNews.bg | 30.01.2023 | 12:30
Таксите за поддръжка на асансьори са увеличени с над 30%
Повече за:

"Има поскъпване на услугата. За последните две години таксите са увеличени с над 30%", заяви пред БНТ Павел Миланов от Асоциацията за регулиране на отношенията в етажната собственост.

По думите му основното увеличение е в последната година и има проблем със събирането на таксите.

"Почти няма случаи на живущи, които да се откажат да ползват асансьори. При авария обикновено се активира етажната собственост и се преминава към събиране на средства и ремонти", допълни Павел Миланов.

Според него е много важно да се прави профилактика на асансьорите, за да не се стига до големи ремонти, които са скъпи.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.