Той заяви, че инвестициите ще e с учредяване на право за строеж за срок от 30 години, но теренът ще остане общинска собственост.
Също така 10 години ще бъде правото на ползване на съществуващата сграда.
"Предложението ни до съветниците не е прибързано, нека проектират инвеститорите, но трябва да уточня, че ние сме първи в България, които приехме бежанци от Украйна. Свършихме работата на държавата тогава", заяви кметът Димитров. Той каза, че никой не знае кога ще свърши войната, но сега има инвестиционно намерение, с възможност да се проектира, защото се касае за европроект.
Георги Титюков, заместник-кмет на Пловдив допълни, че общината осигурява храна на хората, поети са изцяло сумите за ток и вода. Общината ремонтира и парната инсталация, там сега работи парното отопление, допълни заместник-кметът с ресор "Спорт, младежки и социални дейности".
"Допуснали са грешка колегите от общинска собственост, които са готвили предложението, категорично ще отбележим, че там ще останат украинските бежанци", допълни Титюков.
Междувременно правната комисия към Общинския съвет в Пловдив върна за преразглеждане предложението бившата Белодробна болница и неазстроен терен от 14 730 кв.м. да бъдат предоставени на МБАЛ "Св. Каридад".
От общината предлагат върху този терен да бъде учредено безвъзмездно право на строеж за 30 години, а правото за ползване на сградата да е за 10 години. Предложението е въз основа на постъпило искане от "Св. Каридад" и намерението там да бъде изграден здравен комплекс.
Общинската правна комисия обаче настоява за становище от ресорните заместник-кметове Анести Тимчев и Пламен Райчев и от общинската дирекция "Стопански дейности". Те трябва да предоставят анализ за необходимостта от ново здравно заведение и възможността за публично-частно партньорство.
Решението за предоставянето на Белодробна болница на МБАЛ "Св. Каридад" е включено в дневния ред на сесията на Общинския съвет в понеделник, 19-ти декември.