Улесняват паркирането в центъра на столицата

Ограниченията при закупуването на винетки за "синя" и "зелена" зона да отпаднат, предвиждат промени

по статията работи: iNews.bg | 09.10.2014 | 12:12

Всяко домакинство ще може да купи колкото поиска винетки за паркиране в центъра на София. Всеки с постоянен или настоящ адрес ще има право да вземе стикер на една и съща стойност - 150 лв. за "синя" зона и 100 лв. за "зелена", независимо колко коли се водят в едно домакинство, информира в. "Труд".

Промените ще станат факт с новата наредба за паркирането, която вече бе обсъдена в комисията по финанси в Столичния общински съвет. Досега единствено първите стикери струваха съответно 150 или 100 лева, а всеки следващ ставаше в пъти по-скъп. Тази практика обаче бе обжалвана от граждани в съда като дискриминационна.

Следващата стъпка е наредбата да бъде обсъдена и в транспортната комисия на градския парламент. Съветниците обаче бяха на едно мнение да се въведе изискване стикер да се издава само срещу бележка за платен данък на автомобила.

Не всички обаче одобряват промяната. Според общинския съветник от ГЕРБ Андрей Иванов обаче липсата на ограничение дава възможност за злоупотреби. Възможно било да започнат масови регистрации по настоящ адрес и броят на стикерите да нарасне, а оттам и паркирането в центъра да се влоши.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.