Умрелите животни в столичния зоопарк - отровени?

Очакват се резултатите от взетите проби от труповете да излязат в сряда или четвъртък

по статията работи: Цанка Донкова | 25.08.2014 | 18:01

Умрелите животни в столичния зоопарк е възможно да са отровени. Това е една от версиите, които обсъждат запознати по случая, съобщава в. "24 часа".

Друга версия е, че камилата, бизона, гаура и няколкото крави са били покосени от някаква зараза.

"Зоопаркът е затворен в 14.00 часа и няма да приема посетители, докато излязат първите резултати от взетите от умрелите животни проби, което най-вероятно ще се случи във сряда или четвъртък тази седмица, заяви  директорът на зоологическата градина д-р Иван Иванов, съобщава агенция "Фокус".

От труповете са взети дори проби за син език, но е много малко вероятно това да е причината.

От БАБХ заявиха, че предишни клинични прегледи на умрелите животни не са показали наличие на болестта "син език” и резултатите от пробите ще дадат повече яснота по случая.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.