Унищожиха наркотици за 60 млн. лева

Те са задържани от митничари и полицаи и за тях има влезли в сила присъди

по статията работи: Ралица Стоянова | 24.09.2012 | 14:32
Унищожиха наркотици за 60 млн. лева
Агенция "Митници"

Днес (24 септември) в инсинератора на Предприятието за управление на дейностите по опазване на околната среда към МОСВ, изгоряха над 364 кг наркотични вещества, от които 193 кг хероин, 139 кг марихуана, 12 кг амфетамини и други по 911 наказателни производства.

Общата стойност на унищожените наркотици по цени на "черния пазар” е над 60 милиона лева, информират от Агенция "Митници".

Унищожават се само тези количества наркотични вещества, за които има влезли в сила присъди или за тях са издадени постановления на прокуратурата. Наркотиците са задържани от правоприлагащите органи - Агенция "Митници” и Министерство на вътрешните работи.

За 11 години Агенция "Митници” е организирала и осъществила 38 процедури по унищожаване на наркотични вещества с общо количество близо 29,6 тона.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


10 PaidToClick Bulgaria 24.09.2012 | 16:35
Научете как да си докарвате 20-40 долара на ден от Интернет: виж как : http://paidtoclickbg.alle.bg/
9 Alena Bukva 24.09.2012 | 16:08
Е горят, какво друго да правят? нали все някак трябва да изчезнат;)
8 Alena Bukva 24.09.2012 | 16:06
Мале, мале..някой колко ли щеше да спечели от тази пратка. Ако можеше дрогата да се превръща в нещо полезно, щеше да е най-добре.
7 Летящият Честмир 24.09.2012 | 16:03
Унищожиха наркотици за 60 млн. лева - а дали ги унищожиха?всичките ли?
6 Надежда Йотова 24.09.2012 | 15:43
Не е малко количеството, но колко много има още по улиците и нашите деца са потенциални потребители на този наркотик!
5 Stoio Jelev 24.09.2012 | 15:26
Наистина много - това буквално са чували с тази отвратителна стока, която прави адски много хора в БЪлгария богати, или ако не богати, поне живеещи добре.
4 Stoio Jelev 24.09.2012 | 15:14
Аз не съм знаел, че тези наркотици горят, ама като се замислиш - какъв друг начин може да има, в който да унищожиш подобен наркотик? Кой знае колко хора щеше да затрие този наркотик?
3 Katy Russeva 24.09.2012 | 14:49
Де да можеше и дрогата като накитите да я пласираме на някой търг, със сигурност Дянков щеше да има пари да попълни излишъците в бюджета.
2 Marusq Laleva 24.09.2012 | 14:47
Да ги унищожават, без значение колко милиона струват, по-добре да ги няма, отколкото подрастващите да се тровят с тях и да живеят в илюзорен свят.
1 Лолита Набокова 24.09.2012 | 14:43
Това са страшно много наркотици , а стойността им е още по - внушителна .

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.