Няма да забраня мирните протести на граждани, ако го направя, значи да призова полицията да разпръсне тези протести. Това заяви кметът на София Йорданка Фандъкова на заседанието на Столичния общински съвет (СОС) в отговор на изказване на общинския съветник от БСП Милка Христова. Според Христова протестите срещу правителството нарушавали спокойствието на гражданите.
"Няма да забраня мирните протести на граждани, както и не забранявам протестите срещу общината и срещу мен включително", коментира Фандъкова.
По думите ѝ дори и в момента пред сградата на кметството се провеждал протест, въпреки че той, според разрешението на общината, трябвало да се състои следобед.
Фандъкова благодари на СДВР и МВР за координацията и за добрата им работа.
Тя посочи, че е разговаряла с директора на СДРВ и тяхното общо мнение е, че не трябва да се допуска малка група хора да затварят възлови кръстовища и булеварди в града, допълни БТА.
"Ние обаче сме длъжни да дадем възможност на гражданите да изразяват свободно своята воля, заяви кметът. Нека да си обединим усилията и да говорим за запазването на спокойствието на града", призова кметът.
Тя изтъкна, че няма да допусне ескалация на напрежението.