Шефове в горските предприятия блокираха с жалби в съда уволненията си

Така рокадите, които започна служебният министър на земеделието, храните и горите Христо Бозуков, все още не са факт

по статията работи: iNews | 10.07.2021 | 17:01
Шефове в горските предприятия блокираха с жалби в съда уволненията си
БТВ

Промените в управителните съвети на пет от шестте държавни предприятия, които стопанисват горите в България, са блокирани от съда, показа справка на "Сега" в Търговския регистър. Така рокадите в ръководството на горските стопанства, които започна служебният министър на земеделието, храните и горите Христо Бозуков все още не са факт.

Северозападното държавно предприятие, което стопанисва горските масиви във Враца, Лом, Видин, Монтана, Ловеч и останалите градове в тази част на страна, остава със старото ръководство. В управителния съвет влизат Цветко Цветков, Диана Иванчева и Деян Бенински. И тримата са подали жалби във Върховния административен съд срещу заповедта на министъра, с която са освободени от длъжност. На база на това Окръжен съд - Враца спира вписването на промените в Търговския регистър.

Сходен е казусът и със Североизточното държавно предприятие в Шумен,чиито членове на управителния съвет Бейзат Яхя и Андрей Неделчев обжалват освобождаването си в Административен съд София-град. Поради това промените в Търговския регистър са блокирани с определение на Окръжния съд в Шумен.

Бейзат Яхя е баща на Илтер Бейзатов, който лидер на шуменската листа за кандидат-депутати на ГЕРБ. И двамата са бивши фунцкионери на ДПС в областта, които впоследствие се прехвърлят в партията на Бойко Борисов. "Сега" публикува няколко разследвания за горското в Шумен и неговото териториално поделение - ловно стопанство "Паламара", където бившият премиер обича да ловува. 


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

  • Сега Денят започва сутрешен блок с...
  • 09:20 100% будни сутрешно токшоу с...
  • 11:00 Култура.БГ предаване за култура с...
  • 12:00 По света и у нас
  • 12:25 Новини на турски език
  • 12:35 Малки истории /п/
  • 12:45 Телепазарен прозорец
  • 13:00 Последният печели...
  • Сега "Тази сутрин" - сутрешен блок с...
  • 09:30 "Преди обед" - токшоу с водещи...
  • 12:00 bTV Новините - обедна емисия
  • 12:30 "Комиците и приятели" - комедийно...
  • 13:30 "Присъда" - сериал, с.3, еп.9 /п./
  • 15:00 Премиера: "Плен" - сериал, с.1,...
  • 16:00 Премиера: "Моите братя и сестри" -...
  • 17:00 bTV Новините
  • Сега "Здравей, България" - сутрешен блок
  • 09:30 "На кафе" - предаване на NOVA
  • 12:00 Новините на NOVA
  • 12:30 "Наследство" (премиера) - сериен...
  • 13:30 "Свободна да избира" (премиера) -...
  • 15:00 "Лабиринт към щастието" (премиера)...
  • 16:00 Новините на NOVA
  • 16:10 "Пресечна точка" - публицистично шоу
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.