Шефът на НЗОК напуска

Плочев е съобщил това в писмо, докато е в болница

по статията работи: iNews.bg | 30.05.2018 | 12:09

Управителят на Националната здравноосигурителна каса (НЗОК) Камен Плочев е подал оставка. От самата Здравна каса съобщиха пред БГНЕС, че той, който е в болница, е изпратил писмо, в което казва, че "заради заболяването си и дългия престой в болница няма да може да изпълнява за в бъдеще задълженията си като управител”.

Предстои Надзорният съвет на Касата да се събере и да обсъди оставката му, след което да я внесе в парламента, където тя трябва да бъде гласувана. Все още не се знае дали това ще стане на регулярно заседание или на извънредно.

БГНЕС припомня, че в края на февруари Камен Плочев беше приет в болница. От тогава функциите на управител временно бяха възложени на подуправителя д-р Йорданка Пенкова.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.