"Няма значение… живеем в страна, където „мерси” няма да има. Аз толкова много неща направих, които от 50 г. не са пипани… Едно на ръка, че културата е винаги някъде на последно място. Човек по-материален, където има кюфтета, суджуци, кебапчета, по-скоро тича след тази новина."
Интервю на министъра на културата в "Седмицата" на Дарик радио.