„Жълт код“ в 12 области на страната

Бъдете внимателни! Температурите достигат 37 градуса, предупреждава НИМХ

по статията работи: Филипа Тодева | 04.07.2012 | 08:46

Националният институт по метеорология и хидрология при БАН обяви "жълт код" заради високите температури в 12 области на страната. Горещо, "с потенциално опасни температури", ще бъде в крайдунавските области от Видин до Силистра, както и Кюстендил, Благоевград, Пазарджик, Пловдив и Стара Загора.

"Времето е потенциално опасно. Прогнозираните метеорологични явления не са необичайни, но бъдете внимателни. Бъдете в течение на очакваните метеорологични условия и по възможност избягвайте рисковете", съветват метеоролозите.

Днес отново ще бъде слънчево и горещо. В повечето места вятърът ще остане с източна компонента, съвсем слаб, а в източните райони от страната - ще се ориентира от северозапад, слаб до умерен. Максимални температури - между 32° и 37°, в София 32°.

Атмосферното налягане слабо ще се понижи до стойности, малко по-ниски от средната за юли.

Над планините времето ще е слънчево и топло. Максимална температура на 1200 метра - около 25°, на 2000 метра - около 18°. По билата ще духа слаб до умерен вятър от изток, югоизток.

По Черноморието ще бъде слънчево. Ще духа слаб до умерен северозападен вятър. Максимални температури на въздуха по крайбрежието - между 29° и 32°. Температурата на морската вода е 25°-27°. Вълнението на морето ще бъде 1 - 2 бала.




Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


34 Sasho Hristov 04.07.2012 | 14:26
Ако си на климатик не е зле, макар че тоя термичен шок всеки ден също не се отразява добре на организма...
33 Poli Geerhart 04.07.2012 | 12:34
Интересно! На такива рекордни горещини у нас се радват предимно студенокръвните животинки, които се опъват някъде на припек.
32 Poli Geerhart 04.07.2012 | 12:30
Как кои - възрастните хора, хората със сърдечно-съдови заболявания, децата, младите майки... Макар че тези силни слънчеви изригвания биха повалили и здрав човек.
31 Margо Filipova 04.07.2012 | 12:04
Много се радвам на лятото даже, когато има толкова големи жеги!
30 Georgi Hristov 04.07.2012 | 11:41
Трябва да се стои само на сянка или климатик и да се пийва повече водишка. А който е свободен в тия жеги, трябва да е на басейн!!!
29 Даная Михайлова 04.07.2012 | 11:40
Нека да е лятооо !!!! Обожавам този сезон и жегата ми е любима , но когато съм на плажа с коктейлче в ръка :)
28 Lili Mileva 04.07.2012 | 11:10
Следобяд е ад! Няма такъв мор поне до към 7-8 часа... Да му мислим този месец, че го дават с доста горещи дни.
27 Lili Mileva 04.07.2012 | 11:08
Сладолед, много течности и по-малко на слънце! Блажено завиждам на хората на плажа или пък в планината, които вече се радват на лятната си отпуска.
26 nedostapnata moma 04.07.2012 | 11:07
така си е , искаме да ни е перфектно ,като не осъзнаваме ,че има и по-зле от нас , ама това ни е типична черта да се оплаквам е само
25 Митридат Египетски 04.07.2012 | 10:54
37 градуса и не се живее - представтее си какво е в пустинята или Близкия изток? ужас. Иначе и зимата мрънкахме, че искяме топло, сега ни е топло, искаме студено. Мрънкалници и това е
24 Миро Т 04.07.2012 | 10:52
Сложи една кофа, за да не пада по пода и да плиска стените. Следващата ти работа е да викнеш някой майстор, който им разбира на климатиците, за да ти открие проблема и оправи. Друг начин няма, защото само ще ти капе и ще стоиш отстрани чудейки се какво става.
23 Alexander Porsche 04.07.2012 | 10:51
Чак пък и молитва за дъжд. Стегнете се малко хора, защото нещата не са толкова сериозно за колкото ги мислете. Големите горещини не са дошли все още.
22 Alexander Porsche 04.07.2012 | 10:50
Ти хубаво ми я пееш тази песен, но тази година едва ли ще видя море, така че само мога да ги слушам тези песнички и да си представям как съм на плажа :).
21 miglen cholakov 04.07.2012 | 10:49
жега , жега , в центъра на Стара Загора , ооооооооо .... не знам как ще издържа , от жегите много ми се приспива , а не трябва ..
20 Миро Т 04.07.2012 | 10:49
Аз казвам на старите хора да не стоят дълго време на слънце, но все едно никой не ме е чул. Правят си това което намерят за добре и въобще не ги интересува колко градуса е навън.
19 Alexander Porsche 04.07.2012 | 10:47
Започва голямото затопляне според мен. Сега температурите ще бъдат наистина високи и опасни за хората. Не бива да се рискува с престой дълго време на такова време според мен.
18 Alexander Porsche 04.07.2012 | 10:45
Ще има голяма жега наистина. По-добре се приберете на прохладно място и не рискувайте да се показвате много, много навън. Просто е доста рисковано и опасно да се излагате на слънце толкова дълго време.
17 PaidToClick Bulgaria
Този коментар е маркиран като неуместен.
16 sexapilnata pichka 04.07.2012 | 10:36
засега още е прохладно от сутринта , не ми се мисли следобед какво ще е просто ,.....мислих да ходя на разходка , ама няма да е ..
15 Пламен Панайотов 04.07.2012 | 10:34
Жегичка се очартава да бъде в днешния ден. Мисля, че е перфектно времето за басейн. Жалко, че не съм свободен. Само пред басейна сте в безопасност - като ви стане горещо - бухвате се във водата и сте готови - разхладени :)
14 atanas angelov 04.07.2012 | 10:26
кои ли са те ,за всеки може да има опасност , всеки трябва да се предпазва ..
13 Пламен Панайотов 04.07.2012 | 10:24
Когато има подобна новина - винаги давате снимката на младото момче с минералните води :))) Напълно разулно решение - течности повече трябва да пием, за да не се дехидративаме, както и разбира се много да се пазим от слънцето.
12 Анита Кралева 04.07.2012 | 10:24
топличко е, но ще го преживея! Да се пазят рисковите групи!
11 Пламен Панайотов 04.07.2012 | 10:19
Очаква си се голяма жегичка да бъде днес. Климатиците да са в бойна готовност - стане ли обяд и се затварят всички врати и прозорци и се пуска климатика - чак тогава започвам да живея.
10 otvarachkata otvarakova 04.07.2012 | 10:05
лятото горещо , много е добре , слънце весело пече :)скара , бира , плаж , море ....
9 ivanka stoqnova 04.07.2012 | 09:55
Молитва за дъжд трябва,а не жълни и червени кодове.Пожарът на Витоша е в силата си и сега само дъжд ни трябва!
8 трендафил въжарски 04.07.2012 | 09:50
ако нямаш климатик, работата е зле, а моя протече. Някой да знае дали е опасно това? Тече от вътрешното тяло, кажете какяво да правя. Не може иначе да се работи, ужасна жега е, а хората се мъчат. Пече точно в нас, а нямаме и щори.
7 kolio nikolov 04.07.2012 | 09:44
оплаквахме се от суровата зима , големите дъждове , сега идва ред и на големите жеги .. да не знаеш кое е по-добрият вариант :)
6 cherveniqt domat 04.07.2012 | 09:27
ще внимаваме , аз по принцип не обичам да ми е много горещо , дори избягвам да съм навън , когато е непоносимо горещо
5 Лолита Набокова 04.07.2012 | 09:15
Ще бъдем много внимателни даже :) Обожавам лятото и жега , а сега така ми се ходи на море , че направо ми се реве :)
4 Marusq Laleva 04.07.2012 | 09:10
Жълтият код не е страшен, червеният вече може да се нарече потенциално опасен:) От жегите не ме е страх, ще се скрия на хладно, много по-добре ми е така, отколкото зимата при -20.
3 Mary Bloody 04.07.2012 | 09:05
Днес май пак ще има температурни редорди, още от сутринта се усеща осезаемо по-тежичкото и топло време.
2 Velislav Zdravkov 04.07.2012 | 08:58
мале , как ще издържам , 37 градуса не са никак малко , днес цял ден ще се пие студена бира на климатика : )
1 Георги Гантанджиев 04.07.2012 | 08:51
37%? Сериозно ли? Или градуса? А сега извън закачката с подзаглавието - много високи температури наистина, голяма жега ще е днес, направо не знам как ще издържа и къде ше се крия.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.