Вари го, печи го - пак ще вали

Главно в източната половина от страната и планинските райони ще превалява дъжд

по статията работи: Теодора Кокаланова | 10.05.2014 | 09:05

Днес облачността ще е предимно значителна. Ще превалява дъжд, на повечето места в източната половина от страната и планинските райони. Вятърът ще е слаб, до умерен от северозапад. Максималните температури ще са между 16 и 17 градуса, в крайните югоизточни райони до 22, а в западните – до 24. В София – около 19, съобщават от НИМХ-БАН.

Атмосферното налягане е по-ниско от средното за май и няма да се променя съществено.

В планините облачността ще е значителна, с валежи от дъжд, по-най високите върхове на Рила и Пирин – от сняг. Ще духа умерен, по високите и открити части – и силен северен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 13 градуса, на 2000 метра – около 6.

По Черноморието ще бъде предимно облачно и с валежи от дъжд, повече по южното крайбрежие. Ще духа до умерен северен вятър. Максималните температури ще са между 15 и 17 градуса, близки до температурата на морската вода. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


30 Petar Ivanov 10.05.2014 | 17:36
Ще ми бъде интересно, дали пак едни и същи 2-3 човека ще мрънкате за времето, когато вече от утре почва адската жега и още от сутринта ще бъде жега. Няма господ и това, ако имаше нямаше да създаде планета с такива горещи градуси.
29 Romina Aleksandrova 10.05.2014 | 16:49
Както се казва няма нищо по-хубаво от лошото време! :) По-добре просто да се наслаждаваме на живота, отколкото чак пък толкова да се вълнуваме по тая тема.
28 Petar Ivanov 10.05.2014 | 16:11
Гледам, че екипа на сайта е доста активен най-после в работна събота, че ми беше скучно да давам минуси на едни и същи хора и ли писвахте през събота и неделя като не сте на работа в офиса :D. Какво да му коментира на времете, още един гаден ден с адско задушно време и горещо време, жалко че не се сбъдна да завали и да разхлади малко. От утре ще бъде тотален ад като гледам, адска жега 26-28 макс и 14 мин., жалко че наистина свърши хубавото време. Е, сега дано да сте доволни платените писачи,опс обърках се :), и пак ви пожелавам искрено да започнете да страдата от това което хората страдат като мен :).
27 david copperfield 10.05.2014 | 13:21
Така си е, няма спор. Да видим в крайна сметка дали и занапред ще го бъде такова времето, или ще видим по-приятна атмосфера наистина.
26 опитен ловец 10.05.2014 | 13:21
Да, това е добре, но тези облаци няма да е лошо да се разкарат, защото действат адски депресиращо на обстановката. Нетипично е това време за май.
25 Бандата наОушън 10.05.2014 | 13:20
Да видим как ще се развият нещата оттук насетне. Надявам се да има известно затопляне, което ще ни накара да бъдем по-положително настроение оттук насетне.
24 Батко съссладко 10.05.2014 | 13:18
Ще видим в крайна сметка какво ще се получи :). Дано наистина прогнозата да бъде добра и времето да стане по-топличко, защото много мрак, много нещо напоследък.
23 david copperfield 10.05.2014 | 13:18
В крайна сметка ще видим как ще се развиват нещата оттук насетне. Надявам се да има някакво развитие и колкото по-скоро се случи, толкова по-добре.
22 опитен ловец 10.05.2014 | 13:17
"Главно в източната половина от страната и планинските райони ще превалява дъжд" - Да се надяваме, че всичко ще бъде наред с времето. Аз лично не харесвам мрачно време и искам само облаците да се разкарат.
21 Бандата наОушън 10.05.2014 | 13:16
"Главно в източната половина от страната и планинските райони ще превалява дъжд" - Ще разберем в крайна сметка как ще го бъде занапред времето наистина, така че този месец няма да бъде от най-топлите, които сме свикнали да наблюдаваме.
20 Батко съссладко 10.05.2014 | 13:16
Времето навън наистина не е приятно и това се вижда с просто око. Какво му стана на това шантавото време и аз се чудя. Наистина трябва да вземе да се пооправи малко.
19 angel eyes 10.05.2014 | 13:11
При нас не вали все още но така се е начумерило че имам чувството че всеки момент ще завали и то нов пороен дъжд :(
18 задънена улица 10.05.2014 | 13:10
Писна ми от тези превалявания., казвам ви. Искам да имаме нормална пролет. То и други години май месец си е дъждовен но тези дъждове и облаци не са се спирали още от април.
17 evelin mincheva 10.05.2014 | 13:08
"Максималните температури ще са между 15 и 17 градуса" - Поне температурите са сравнително нормални за сезона, но тези дъждове ...
16 angel eyes 10.05.2014 | 13:07
Аз като гледам все се сбъдва да ти кажа./ А и те метеоролозите нямат причина да лъжат хората. Усещам че днес ще вали, така че съветват всички да не излизат от домовете без да са си взели чадър и да има едно пролетно-есенно яко на гърба си. В такива времена най-много се изстива.
15 Экатерина Карапетрова 10.05.2014 | 13:05
Ще преръмява, не е болка за умиране, а и малко хлад преди да започнат евентуално жегите, че то не се знае дали и това лято няма да е жежко.
14 evelin mincheva 10.05.2014 | 11:42
Пак ли облачно? Стига вече. Само на два дни можахме да се порадваме на хубаво време с температури около 20+ градуса и пак станах хладно и дъждовно.
13 Poli Geerhart 10.05.2014 | 11:04
Е, то доста време се размина без валежи тази седмица. За мен по-лошото е, че захладня и то доста сериозно, което някак не ми се нрави особено.
12 Счупено Пиронче 10.05.2014 | 10:28
надявам се прогнозата да не се сбъдне :)
11 Petar Petrov 10.05.2014 | 10:22
И тук заваля за съжаление, вече взе да ми писва от тези валежи, няма ли да се оправя времето и да стане топло и слънчево.
10 Epifani Gancia 10.05.2014 | 10:19
Те си го даваха, че ще вали и то така чак до 15 май, по традиция май месец винаги си е бил дъждовен, така че изненадата не е толкова голяма.
9 трендафил въжарски 10.05.2014 | 10:06
даже вече вали:(
8 ваня иванова 10.05.2014 | 09:53
Още сутринта леко росеше забелязах. Радвахме се само няколко дни на хубаво време и хайде пак дъжд.
7 Моника Катева 10.05.2014 | 09:44
надявам се днес пък да не вали тук,искам да е приятно времето,стига,че през целите почивни дни валя.
6 Бандата наОушън 10.05.2014 | 09:25
Като цяло на мен не ми е студено, но ми липсва слънцето. Дано да поизгрее малко наистина. Би било просто невероятно да се случи това :).
5 david copperfield 10.05.2014 | 09:24
Мен лично това не ме и учудва. Ще видим времето дали ще бъде облачно и занапред. Да се надяваме, че ще има известно затопляне.
4 опитен ловец 10.05.2014 | 09:24
"Главно в източната половина от страната и планинските райони ще превалява дъжд" - Ще видим какво ще го бъде времето оттук насетне наистина. Да се надяваме, че всичко ще бъде наред :).
3 Бандата наОушън 10.05.2014 | 09:23
"Главно в източната половина от страната и планинските райони ще превалява дъжд" - Нека да вали :). Познавам един човек, който мноооооого обича да вали и ще изпадне в пълен екстаз като прочете за времето след малко :).
2 Батко съссладко 10.05.2014 | 09:23
"Главно в източната половина от страната и планинските райони ще превалява дъжд" - Ще видим какво ще го бъде времето оттук насетне наистина. Започва да става все по-интересно и по-интересно.
1 мили ванили 10.05.2014 | 09:11
И сега ръси дъждец,но е много приятно.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.