Вятърът чувствително отслабва

Към края на деня се очаква и облачността да намалее

по статията работи: Гергана Златкова | 04.02.2013 | 07:55
Повече за:

Днес западният вятър чувствително ще отслабне.

До обяд все още на отделни места в Източна България ще има слаби превалявания, но и там валежите ще спрат.

Разкъсването и намалението на облачността от запад ще продължи и до края на деня ще обхване по-голямата част от страната.

Въпреки че температурите ще се понижат значително спрямо вчерашните, ще бъдат все още по-високи от обичайните за началото на февруари – в повечето места максималните ще са между 5° и 10°.

Такава е прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) – БАН, цитирана от агенция "Фокус”.

Над Черноморието през по-голямата част от деня ще има значителна облачност.

До обяд все още ще превалява дъжд. Вятърът ще отслабне.

 Максимални температури на въздуха: 6°-8°. Температурата на морската вода е около 6°. Вълнението на морето ще бъде около 2 бала. 

И в планините вятърът чувствително ще отслабне – ще бъде силен, от запад-югозапад.

До обяд на отделни места все още ще има слаби превалявания от сняг, но от запад облачността ще се разкъсва и намалява.

Максимална температура на височина 1200 метра около 2°, на 2000 метра – около минус 3°.

Атмосферното налягане ще се повишава и ще бъде близко до средното за февруари.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


18 Meglena Barutchieva 04.02.2013 | 15:26
Вчера направо вървях по средата на улицата защото ме беше страх да не ми се изсипе нещо на главата.
17 Albert Nobbs 04.02.2013 | 10:49
Вчера в някои области положението е било наистина доста коварно - паднали дървета, покриви...
16 brown sugar 04.02.2013 | 10:06
Е ти какво искаш?! 25 градуса февруари ли? Айде стига сте мрънкали!
15 nabito oko 04.02.2013 | 10:06
Така си е. Те и малко под нулата да са пак си е добре, все пак е февруари.
14 Beautiful Mind 04.02.2013 | 10:05
Така е. Но определено нещата позатихват! Ще живеем! :))
13 brown sugar 04.02.2013 | 10:05
"Въпреки че температурите ще се понижат значително спрямо вчерашните, ще бъдат все още по-високи от обичайните за началото на февруари – в повечето места максималните ще са между 5° и 10°." - Наистина са необичайно високи за началото на февруари.
12 nabito oko 04.02.2013 | 10:04
Хич не можем да се оплачем тази зима. Не брахме много студ, за разлика от миналата!
11 Beautiful Mind 04.02.2013 | 10:04
Времето си е супер за началото на най-зимни месец февруари:) Аз лично съм доволна!
10 Marusq Laleva 04.02.2013 | 09:57
Не е много топло, но като за началото на месец февруари температурите са високи, много по-добре е в сравнение с миналата зима, когато бяха по -20 градуса по това време.
9 visoko naprejenie 04.02.2013 | 09:52
дано отслабне,че вчера беше много силен,чак дървета се чупиха..
8 крива вежда 04.02.2013 | 09:52
Ако февруари се запази толкова мек, колкото беше през повечето време на януари, не мисля, че някой ще има нещо против този иначе приятен феномен на времето :)
7 Velislav Zdravkov 04.02.2013 | 09:34
дано отслабне . вятъра си е много силен последните дни
6 empty world 04.02.2013 | 09:13
Ей, ако пак се оправи това временце, да спре гадния вятър и не на последно място - да се покае малко слънце, цена няма да има този месец :)))
5 трендафил въжарски 04.02.2013 | 09:00
напротив, преди да завали късен следобяд времето беше супер
4 трендафил въжарски 04.02.2013 | 09:00
при нас няма вятър
3 Лолита Набокова 04.02.2013 | 08:58
Вчера беше много неприятно време . Днес е по - хубаво .
2 Лили РоузКупър 04.02.2013 | 08:56
8 градуса пак не ме устройват, студено ми е, въпреки че е нормално за сезона
1 Палома Гълъбова 04.02.2013 | 08:50
Добра новина, в същото време и температурите ще се запазят над нулата, което също е много положително.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.