Горещо в София, дъжд по Черноморието

Температурата на морската вода вече е 18-20 градуса

по статията работи: Десислава Маданска | 21.05.2013 | 07:13
Повече за:

До 31 градуса ще достигнат максималните температури днес в страната. Термометърът в София ще показва 27 градуса, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) към БАН.

По Черноморието ще бъде неустойчиво. Ще има и слънчеви часове, но и периоди с купесто-дъждовна облачност, когато ще превали и прегърми. Температурата на морската вода вече е 18-20 градуса. Вълнението ще е слабо – 1-2 бала.

Над западната част от страната днес ще преобладава слънчево време. Над Източна България, най-вече Лудогорието, Добруджа и Родопите, ще бъде по-неустойчиво, с развитие на купесто-дъждовна облачност, локални краткотрайни превалявания и гръмотевици, възможни са и градушки, съпроводени с временно усилване на вятъра и резки промени на посоката му. Към края на деня явленията ще затихнат.

Преди обяд над планините в западната половина от страната ще е слънчево, по-късно през деня с временно увеличение на облачността, но без валежи. Дневна температура на 1200 метра надморска височина – около 18 градуса, на 2000 м – 14 градуса.   


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


34 little shock 21.05.2013 | 20:14
Отсега нататък все така ще е - жеги и пак жеги
33 числото Фи 21.05.2013 | 16:52
Вечер обаче става доста хладно, Това ми харесва защото така по-добре се спи.
32 blue jasmine 21.05.2013 | 16:32
Много е влажен въздуха и е доста задушно в същото време
31 числото Фи 21.05.2013 | 16:32
Тези жеги хич не ми понасят. Едва се диша навън и сам се потим.
30 Пламен Ризов 21.05.2013 | 14:00
не може да бъде. веднъж и в София да е горещо.
29 rozalij atanasova 21.05.2013 | 10:51
Там и да вали, поне бързо след това се оправя времето.
28 rozalij atanasova 21.05.2013 | 10:50
Много е топло навън, време е вече да ходим на море.
27 Галена Богданка 21.05.2013 | 10:33
Какво по-смели, направо си се метаме, като риби!
26 Анжелина ЖУЛИ 21.05.2013 | 10:33
Нямам много мераци аз ;) Ходи ми се на екскурзия по-скоро в чужбина.
25 Бони бон 21.05.2013 | 10:32
Аз сега да съм някъде високо в планината и да си правя кефа, пък то каквото иска да е времето.
24 Галена Богданка 21.05.2013 | 10:32
По Черномирието винаги си е било различно времето от цяла България, така че не се учудвам, че и сега е такова.
23 Анжелина ЖУЛИ 21.05.2013 | 10:31
Днес е малко по-хладно, идеално за разходки!
22 София Павлова 21.05.2013 | 10:11
Нека да е лято!
21 bilyanka razpilyanka 21.05.2013 | 10:02
Днес ще е поне една идея по-хладно в сравнение с другите дни, тъй като и вчера на много места валя и това донесе известно разхлаждане.
20 pushit realgood 21.05.2013 | 09:58
Време беше да стане горещо вече!
19 Viktor Qnchev 21.05.2013 | 09:53
Страхотно, времето е супер,можем да отидем вече да се разходим по плажа.
18 chest slava 21.05.2013 | 09:51
Нека бе, че да отворят комплексите са басейните, сигурно ще бъде много хубаво. Дано Юли и Август да са малко по-хладни от обикновено.
17 Margо Filipova 21.05.2013 | 09:49
То вече си е лято, нищо че е едва средата на май!
16 emanoil momchev 21.05.2013 | 09:48
Горещо си е навън, но се очакват и превалявания през тази седмица и ще можем да се разхладим.
15 Georgi Hristov 21.05.2013 | 09:41
Кофти за тия дето са по морето!
14 Romina Aleksandrova 21.05.2013 | 09:35
Днес пак ще е доста топло в цялата страна, а не са изключени и гръмотевични бури, които са истински ужас за земеделците заради честите градушки.
13 крива вежда 21.05.2013 | 09:34
Температурата на морската вода вече е 18-20 градуса - още няма 10:00 часа, пък вече е толкова горещо. Явно и днес може да се очаква в по-късните следобедни часове някакви сериозни бури.
12 kiki amerikaneca 21.05.2013 | 09:26
Значи който иска да се разхлади, сега му е времето да се засили към Черноморието :)) Който пък обича да му е топличко - нека да си стои в нашата мила родна за някои столица.
11 Анита Кралева 21.05.2013 | 09:26
Много рано започнаха жегите тази година!
10 Vanesa Apostolova 21.05.2013 | 09:14
страхотно! за по-смелите водата дори вече е идеална за къпане ;)
9 Велина Иванова 21.05.2013 | 09:09
още е рано за жеги по морето
8 Janeta Ivanova 21.05.2013 | 09:08
Продължава да е сравнително топло за сезона, макар и с превалявания, температурите навън са много приятни, необичайно топло време.
7 Albert Nobbs 21.05.2013 | 09:05
До края на седмицата ще има валежи, които в комбинация с горещините създават едно супер тегаво и душно време.
6 северозападнала мома 21.05.2013 | 08:36
Това пролетно време е супер непредвидимо и май цяла седмица валежите прогнозирани или не ще бъдат често явление в цялата страна.
5 Диана Бойкова 21.05.2013 | 08:36
Снощи валя град и после много силен дъжд.
4 Doctor SteelHammer 21.05.2013 | 08:01
"Температурата на морската вода вече е 18-20 градуса " - Още малко и ще става за къпане според мен :).
3 Бате Рамбо 21.05.2013 | 08:00
Да видим днес какви ще бъдат температурите. Вчера достигнаха до 30-31 градуса и добре че поваля малко дъждец.
2 Миро Т 21.05.2013 | 07:59
Да продължава в същия дух да е топло времето и ще ми изсушава дрехите на простира за часове просто :).
1 Батко съссладко 21.05.2013 | 07:59
Горещо си е и то доста. Определено времето се затопля и големите жеги тепърва предстоят просто :).

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.