Жегите се завръщат

Температурите продължават да се повишават

по статията работи: Елена Кирилова | 17.05.2013 | 07:16

Започналото преди няколко дни затопляне ще продължи и днес. Облачността от югозапад ще намалее, така че почти в цялата страна ще бъде слънчево, съобщават от Националния институт по хидрология и метеорология (НИМХ) при БАН.

В следобедните часове и привечер е възможно в Северозападна България да се развие купесто-дъждовна облачност. Очакват се краткотрайни валежи и може да прегърми.

Вятърът в първата половина на деня ще е слаб, предимно от изток. Той ще е умерен в Дунавската равнина.

В Източна България вятърът ще се ориентира постепенно от юг-югоизток и ще се усили.

Максималните температури ще достигнат 27-32 градуса. В София термометрите ще показват максимум 27 градуса.

Атмосферното налягане е по-ниско от средното за месеца и се очаква да се понижи още.

По Черноморието ще има по-значителна облачност преди обяд. Вятърът ще е слаб до умерен, а максималните температури ще са 21-23 градуса. Температурата на морската вода е около 19 градуса, а вълнението на морето е 1-2 бала.

Времето в планините ще е предимно слънчево, но в следобедните часове над масивите от Западна България ще се развие купеста облачност. Няма да има валежи и на 1200 метра височина температурата ще е максимум 20 градуса. На 2000 метра ще е около 15 градуса.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


53 Kalina Boqnova 17.05.2013 | 19:11
ми време им беше, какъв беше тоя студ в понеделник.
52 dream on 17.05.2013 | 19:10
Жегите ги боря аз като съм на басейн с мохито в ръка
51 Doctor SteelHammer 17.05.2013 | 17:29
Като стане времето хладно си нося едно горнище и си го обличам. Въобще не ми е проблем това на мен :).
50 Бате Рамбо 17.05.2013 | 17:29
Сутринта си беше хладничко, сега вече е доста топло според мен. Определено нещата започват да стават доста сериозни.
49 Миро Т 17.05.2013 | 17:28
Жешко ли? Каква е тази дума, можеш ли да ми кажеш нещо повече за нея :)?
48 Батко съссладко 17.05.2013 | 17:28
Под чадърите :). Дали ще е на басейн, или море, то ще се понапичаме и след това влизаме в басейна подобаващо :).
47 Doctor SteelHammer 17.05.2013 | 17:23
Мен ме вълнува кога ще излиза вече доматито, защото искам да хапвам стабилно. Обожавам го и ми харесва много.
46 Бате Рамбо 17.05.2013 | 17:23
Ами значи ще ходим вече на басейн, защото не се издържа :). Нямам търпение да отида и да се топна едно хубаво :).
45 Миро Т 17.05.2013 | 17:23
"Жегите се завръщат" - Че те не са си тръгвали, само мрачно беше малко времето и толкова.
44 Батко съссладко 17.05.2013 | 17:22
Жегичката започват да стават много сериозни вече и според мен трябва да се промени нещо, защото не е добре така.
43 Maya Davidova 17.05.2013 | 15:54
Няма какво да си правим илюзии , наближава юни, а с това и жегите
42 beli macor 17.05.2013 | 15:41
Все още да, за което трябва да сме благодарни, тъй като с тия природни аномалии съвсем скоро преходните сезони могат съвсем да изчезнат.
41 Милена Стоилова 17.05.2013 | 15:40
Пак ли жеги, ужас. Къде ще крием, не знам.
40 Vanya Black 17.05.2013 | 15:37
Не и ако се къпем редовно и използваме дезодориращи средства, въпрос на хигиена, ама у някои хора миризмата на чесън и кир е неизкоренима.
39 Рени Чен 17.05.2013 | 15:32
Окоро 24 май по традиция е по-хладно и вали, но да видим дали и тази година ще е така или ще се радваме на горещини преди лятото още да е дошло.
38 stupid cupid 17.05.2013 | 15:28
То в това време човек трябва да се носи като зелка, че да има да смъква пластове според ситуацията.
37 Milica Georg 17.05.2013 | 15:25
Е това е приказка, наистина вместо да мъркаме ту че ни е горещо, ту друго нещо да се радваме на хубавото време и да чакаме вече отпуските.
36 Maya Davidova 17.05.2013 | 15:24
О, ужас, пак ще потим и миришем на порове
35 Vanya Black 17.05.2013 | 14:26
Да бе, особено ако наистина е така, както го дават и да превалва тук-там, тогава става супер тегаво и душно.
34 Рени Чен 17.05.2013 | 12:48
Не може да се съди по утрото за деня, тъй като се случват разни изненади.
33 viktor viktorov 17.05.2013 | 12:24
Време си е и на жегите, дано само да не са прекалени, че не ги понасям много.
32 Момиче То 17.05.2013 | 11:46
Със сигурност обаче пролет си има! :)
31 stupid cupid 17.05.2013 | 11:46
Абе не се знае, според някои дългосрочни прогнози лятото няма да е горещо, а дъждовно. Няма да мине много време и ще разберем с какво ще ни изненада пак времето.
30 Soul Food 17.05.2013 | 11:46
Ще става бая жешко. Много гадно, да не можеш да дишаш.
29 Момиче То 17.05.2013 | 11:45
Не знам ама сутрин си е доста хладничко! Сега съм се навлякла, а следобяда ще бера душа!
28 Doctor SteelHammer 17.05.2013 | 11:12
Не беше кой знае колко топличко, но пък всичко премина добре. Да видим занапред как ще го бъде.
27 Бате Рамбо 17.05.2013 | 11:11
И на мен така. Добре ми е сутрин и през нощта, защото мога да спя на отворена врата, което е наистина много добре.
26 Миро Т 17.05.2013 | 11:11
Ще я усетиш ти Жулиетке, няма къде да се скриеш :). Скоро ще се крием по кафетата и басейните, сигурен съм просто :).
25 Батко съссладко 17.05.2013 | 11:10
То вече се показа. Сутринта си беше мрачно, защото към 2-3 през нощта си валеше дъждец, което беше доста изненадващо.
24 Doctor SteelHammer 17.05.2013 | 11:09
"Температурите продължават да се повишават" - И ще продължават да се повишават наистина, защото положението е много напечено :).
23 Бате Рамбо 17.05.2013 | 11:09
Със сигурност жегите се завръщат и така като гледам няма да си тръгнат до октомври месец, така че се гответе :).
22 Миро Т 17.05.2013 | 11:08
Идва време за басейн. След 2 седмици вече е юни месец, така че започва отпускарския период :).
21 Батко съссладко 17.05.2013 | 11:08
Че те още вчера се завърнаха, вие къде спахте :)? Определено времето се затопли много сериозно напоследък.
20 Milica Georg 17.05.2013 | 10:19
Кой ли не го чака това лято и най-вече отпуската, че малко да презаредим батериите.
19 dancho danchev 17.05.2013 | 10:01
Жегите се завръщат, но и днес си е облачно и по хладно, което мен специално по ме устройва.
18 Митоди Михалев 17.05.2013 | 09:51
времето е супер, дори и като е по-хладно не ми пречи :)
17 beli macor 17.05.2013 | 09:50
Е чак пък толкова не е нужно. Лично аз не искам пак като си итворя входната врата да се чудя дали пък не е била вратичката на печката.
16 Митридат Египетски 17.05.2013 | 09:49
и при мен е хладно, ама по-добре
15 Pencho Gospodinov 17.05.2013 | 09:49
Температурите продължават да се повишават - това само може да стопли изстиналата ми душевност и същество :)) Лятото е все по-близко, а аз го очаквам с голямо нетърпение.
14 Митридат Египетски 17.05.2013 | 09:49
нормално, лято е
13 julieta jivkova 17.05.2013 | 09:40
супер . само дано скоро да се завърнат че аз не усещам особено голяма жега
12 Georgi Hristov 17.05.2013 | 09:36
Това да се чува, айде стига е било студено!
11 Виличка Лъжичкова 17.05.2013 | 09:34
Тази сутрин не изглежда точно така, но като гледам слънцето взе да се показва така че можем да сме изненадани накрая .
10 Петър Попов 17.05.2013 | 09:31
Ооо, хайде бе, цяла зима го чакаме това стопляне на времето, тези горещи температури, най-накрая да ни стане задушевно топло! :)) Поздравления за времето! :)))
9 Vanya Black 17.05.2013 | 09:28
Да, днес температурите ще са около 30 градуса дневните, а нищо чудно на места отново да има температурни рекорди.
8 Анита Кралева 17.05.2013 | 09:25
Ами на мен много не ми се струва така тази сутрин!
7 qnko qnev 17.05.2013 | 09:17
Нека да е топло, че през уикенда ще ходя в планината.
6 ekaterina tsoneva 17.05.2013 | 09:13
на мен ми струваше хладно сутрина,ама като излязох ми стана задушно
5 Катерина Мушкова 17.05.2013 | 09:08
Много обичам да ми е топличко :)
4 Milata Mila 17.05.2013 | 09:08
Докато зимата не искаше да си тръгне,сега с гръм и трясък идва лятото.
3 Рени Чен 17.05.2013 | 08:52
Пфу! От това прекалено топло и тежко време не можем да се зарадваме на пролетта. Тези горещини определено не са нормални за месец май.
2 stupid cupid 17.05.2013 | 08:32
Те кога са си отивали всъщност, имаше известност захлаждане за ден-два и пак. Май лятото тази година бърза да дойде по-рано.
1 Milica Georg 17.05.2013 | 07:39
Днес и утре май се очакват най-високите температури за тази седмица, а другата - малко прохлада с валежи тук-там.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.