Жълт код е обявен за 18 области

Снегът в някои райони в страна продължава

по статията работи: Владислав Рашков | 04.12.2012 | 07:44

Жълт код е обявен за 18 области в страната заради ниските температури и образувалите се поледици. Това са областите Видин, Монтана, Враца, Плевен, Велико Търново, Русе, Разград, Шумен, Силистра, Област Добрич, Варна, Бургас, Ямбол, Сливен, Стара Загора, Пловдив и Пазарджик.

Днес облачността от изток на запад ще намалее до слънчево, но се очаква преди обяд над източните райони да има значителни превалявания на сняг, съобщиха от Националния институт по хидрология и метеорология (НИМХ) при БАН. Следобед вятърът ще намалее и към края на деня отново ще се наблюдава увеличение на облачността. Максималните температури ще са от 3 до 8 градуса.

Атмосферното налягане ще е по-ниско от средното за месеца, като през деня ще започне да се понижава.

В планинските райони ще бъде ветровито. Очакват се бурни ветрове от север-северозапад, които ще продължат до края на деня, но се очакват да отслабнат.

Сутринта снеговалежите вече ще са спрели в западните райони, но в Източна България все още се забелязва сняг. Ще има условия за навяване. Максималната температура днес (4 декември) на 1 200 метра ще бъде 1 градус, а над 2 000 – около минус 4 градуса.

В Черноморския район също ще преобладават снеговалежи, които ще продължат до обяд , но по-късно ще се наблюдават разкъсвания и той ще намалее. Очаква се с него и силният вятър да спре. Максималните температури ще достигат о 5-6 градуса, а вълнението на морето ще около 3 бала. Температурата на морската вода е 9 градуса.

 


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


17 Mighty Quinn 04.12.2012 | 16:29
Днес по обед ми се видя топло. Даваха го 4 градуса, но мисля че бяха по-високи температурите
16 blue jasmine 04.12.2012 | 16:24
Какво се случва пак. Дежа вю - снегът пак ни изненада както миналата година
15 Mary Bloody 04.12.2012 | 11:36
Аз пък мразя времето с код, тъй като никога не знаеш какво ще ти се стовари на главата в края на деня.
14 blue jasmine 04.12.2012 | 10:40
При нас спря да вали и пекна слънце. Много обичам слънчевите зимни дни, макар и студени.
13 дълбока мисъл 04.12.2012 | 09:43
Не е ли малко рано за жълт код, задава се тежка зима май, още какво ни чака....
12 sexapilnata pichka 04.12.2012 | 09:36
явно само в София се сипе на парцали :)
11 Пламен Панайотов 04.12.2012 | 09:28
Сняг се сипе на парцали :))) буквално времето се "срина" за 3-4 дни и както си беше готино и горещо - в един момент виждате какво става навън - студ и сняг, ама здраво :)))
10 filip hristov 04.12.2012 | 09:22
както винаги се преувеличава на макс :)
9 дойна крава 04.12.2012 | 09:15
Важно е, Тодоров, код да има. А ситуацията не е чак толкова трагична, колкото се опитват да я изкарат.
8 дойна крава 04.12.2012 | 09:13
Много модерни станаха тия кодове :) Ако навън е навсякъде бяло, то поне тези кодове ще оцветят деня ни.
7 otvarachkata otvarakova 04.12.2012 | 08:53
е не е още чак толкова страшно , страшното може би предстои :)
6 rozalij atanasova 04.12.2012 | 08:47
Още не е много страшно навън. Температурите паднаха, но се очаква да бъдат още по - ниски. А снега тепърва предстои да ни затрупва.
5 todorr ivanov 04.12.2012 | 08:42
то в Стара Загора какво му е бедственото положение , снощи имаше само ветрец и това е
4 Marusq Laleva 04.12.2012 | 08:37
Време беше да завали сняг, дори тази година снегът закъсня, лошото е, че температурите драстично паднаха и навън е много студено, зима е все пак:)
3 Yordanka Peeva 04.12.2012 | 08:34
Не е чак толкова зле времето, нормално е като за декември месец, е, може да се вдигне още някой-друг градус, та да ни е съвсем рахат, но пък това ще означава да се лишим от сняг,.
2 Батко Реджеп 04.12.2012 | 08:30
Ее, сега първият сняг не бива толкова много да ни притеснява според мен. Не е като да е натрупал много - в момента спокойно се кара със зимни гуми, без кой знае какво усилие.
1 Старата Госпожа 04.12.2012 | 07:49
4-5 сантиметра сняг вече натрупа и при нас, ама това не бива да ни учудва, защото в крайна сметка си му е времето вече да повали снежец, вярвам - ще се съгласите с мен :)

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.