Лятото окончателно дойде

Очаква ни слънчево време с максимални температури ще са между 27° и 32°

по статията работи: Филипа Тодева | 18.05.2013 | 08:18
Лятото окончателно дойде
iNews/Радила Радилова
Повече за:

Днес над страната ще бъде слънчево. След обяд над източните райони и планините с развитие на купеста облачност, почти без валежи. Ще духа слаб до умерен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще са между 27° и 32°, в София около 27°.

Атмосферното налягане ще бъде близко до средното за месеца и ще се повиши, съобщават от НИМХ при БАН.

Над Черноморието ще бъде слънчево, след обяд с временни увеличения на облачността. Ще духа до умерен вятър от северозапад. Максимални температури: 24°-28°. Температурата на морската вода е около 19°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.

Над планините ще преобладава слънчево време, след обяд с временни увеличения на облачността, но вероятността за валеж е много малка. Ще духа до умерен вятър от запад-северозапад. Максимална температура на височина 1200 метра ще бъде около 21°, на 2000 метра – около 13°.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


27 dancho danchev 18.05.2013 | 16:24
Днес и аз усетих, че лятото е дошло. Голяма жега си е.
26 rebelle fleur 18.05.2013 | 15:41
Въпреки вчерашните валежи на места, днес слънчето си препича сякаш нищо не е било. Много е горещо наистина.
25 Nora Martinova 18.05.2013 | 15:38
то още от април дойде като пролетта малко я прескочихме тази година
24 angel eyes 18.05.2013 | 14:03
много ясно че важат , нали е работен ден
23 ваня иванова 18.05.2013 | 13:40
Любимият ми сезон.
22 ваня иванова 18.05.2013 | 13:39
Някъде може и да е жега. При нас в момента е облачно.
21 Ruslana Hristova 18.05.2013 | 11:58
на мен не ми пречи нито студа,нито жегата,разбирам го времето,радвам се на всичките ни сезони :)
20 Pencho Gospodinov 18.05.2013 | 11:39
То сега му е сезонът да е горещо, на зима ще викате, че ви е студено, няма угодия за този български народ.
19 kolj kolev 18.05.2013 | 11:38
Добре че лятото идва, че съм се замислил да бягам за морето.
18 Петър Кънев 18.05.2013 | 11:23
е гадно е ама ги предпочитам от студа зимата.а и лятото на плажа с ментичка в ръка е страхотно :)
17 chest slava 18.05.2013 | 10:58
Жегичка ще дойде да е днес. Това не трябва да ви учудва, приятели, вече все пак е края на месец май!
16 emanoil momchev 18.05.2013 | 10:45
Започва се с жегите, а на мен лично не ми понасят много.
15 Пламена Недялкова 18.05.2013 | 10:45
Много обичам лятото :)
14 flock oFsheeps 18.05.2013 | 10:28
Ооо супер ;) И басейнчетата сигурно :)
13 Selah Sue 18.05.2013 | 10:28
Да, наистина вече идва лятото. Айде да слагаме късите панталонки и по сандалЕ
12 Soul Food 18.05.2013 | 10:27
Супер! Много готино, нищо, че валя много тази нощ!
11 Anna Vasileva 18.05.2013 | 10:14
и аз искам да се пльосна някъде и да си почина :)
10 empty world 18.05.2013 | 09:58
Очаква ни слънчево време с максимални температури ще са между 27° и 32° - 32 градуса са си типични летни температури, ама не и за онова жарко лято, през юли и август, дето стават по 42-43 градуса по Целзий.
9 rozalij atanasova 18.05.2013 | 09:57
Днес определено е много топло. Вече ми се ходи на плаж.
8 Marusq Laleva 18.05.2013 | 09:55
Много се радвам, че лятото окончателно дойде, макар и с валежи, само сутрините и вечерите са доста прохладни, но и това няма да продължи твърде дълго.
7 работната пчела 18.05.2013 | 09:50
От сутринта е страшно горещо днес, гледам вече отварят и плажовете ;)
6 подут венец 18.05.2013 | 09:47
Е, чак да е дошло, малко трудно казано. Ще му се да дойде, ама още не е. Може би в началото на месец юни ще стане по-топло и ще е много по-добре за моренце, отколкото сега.
5 Мartina Georgieva 18.05.2013 | 09:44
супер , от кога го чакам
4 Silvi Milenova 18.05.2013 | 09:34
Мнооого е горещо, не е истина просто за каква жега става въпрос, отсега е горещо,а какво остава за лятото.
3 Zlatina Todorova 18.05.2013 | 09:20
много е горещо днес,очаквам и скоро да отворят плажовете :)))
2 конска саздърма 18.05.2013 | 09:05
Добре дошло!
1 трендафил въжарски 18.05.2013 | 08:59
че то си беше дошло, още преди две седмици дойде

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.